Děkovat za neznásilnění? Kampaň na podporu mužů se nepovedla

Kampaň na podporu mužů

Děkovat za neznásilnění? Kampaň na podporu mužů se nepovedlaNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

„Se svými mužskými kolegy chodím na party pozdě v noci, a domů se dostanu vždy v pořádku.“ Tak zní jedno z hesel indické kampaně poukazující na to, že ne všichni muži jsou nutně násilníci a nebezpeční jedinci. Z kampaně proti generalizaci mužského pohlaví však zdaleka nejsou všichni nadšeni. To, co hlásají, by měl být normál, ne unikát, který je nutno vyzdvihovat, argumentují. Zprávu přinesl britský list The Independent.

Kampaň s názvem #BlameOneNotAll (Viňte jedince, ne všechny) sestává z fotografií indických žen, které drží nápisy typu „Nevadí mi pozvat svého nejlepšího kamaráda, i když jsem doma sama. Protože mu zcela věřím“ nebo „I když mě můj řidič vyzvedne v 11 večer, cítím se s ním bezpečně“.

Společnost Montified, která za kampaní stojí, chce poukázat na to, že „ne všichni muži jsou násilníci“ a varovat proti zobecňujícím soudům. S komentářem „každý den je pro ně bitvou“ přiznává, že ženy to nemají jednoduché, nicméně negativní zobecňování mužů označuje za špatné.

Kampaň poukazující na těžkosti mužů 21. století se však nesetkala s příliš pozitivními reakcemi. „Proč někdo vyzdvihuje muže za to, že neútočí na ženy? Vždyť je to normální lidská slušnost,“ zní v jednom komentáři.

„Podle mě už jen fakt, že tyto nápisy sdělují, že některým mužům se dá věřit, mluví za vše,“ stojí v dalším nesouhlasném příspěvku. „Bohužel i ten, kdo nese vinu, má určitě sestry, neteře nebo kolegyně, ke kterým se chová s respektem… Protože musí…,“ zní v dalším.

Někteří z kritiků pak kampaň ironicky označili za snahu proniknout do pocitů násilnických mužů. „Líbí se mi #BlameOneNotAll, protože když mluvíme o znásilňování žen, mělo by nás především zajímat, jak se cítí muži.“

Sdílet:

Hlavní zprávy