2 Co 'lajkuje' senátor

‚Němčouři se měli postřílet.‘ Sluníčkový Škromach přitvrzuje

, NOVÉ

Sociálnědemokratický politik a místopředseda Senátu Zdeněk Škromach přitvrzuje ve své protiněmecké rétorice. Zatímco na začátku týdne chtěl pouze „vypráskat tyto kolaboranty“ (tedy zastupitele Brna, kteří se omluvili za odsun Němců), v sobotu podpořil „lajkem“ komentář, který říkal, že „Němčouři se neměli odsouvat, ale postřílet“.

Zdeněk Škromach je známý především jako „sluníčkový“ politik, který rád komunikuje s veřejností prostřednictvím sociálních sítí. Jeho facebookové příspěvky se většinou nesou v duchu pozitivní energie a dobré nálady.

V posledních dnech ovšem přitvrdil. Nejprve označil za kolaboranty zastupitele města Brna, kteří se omluvili za poválečný odsun Němců, a následně v sobotu svým „lajkem“ podpořil komentář na svém Facebooku, jenž žádal „postřílení Němčourů“.

„Pořád jsem nepochopila, proč se Brno bude omlouvat. Asi za ta nacisty páchaná zvěrstva na našich spoluobčanech. Neměli se němčouři odsouvat, ale postřílet,“ zní nevybíravý komentář Evy Smolové na adresu sudetských Němců, který místopředseda Senátu podpořil „lajkem“, tedy kliknutím na ikonu To se mi líbí. (viz printscreen příspěvku)

Škromach se přitom již za svoje první výroky o kolaborantech omluvil. Například v internetové televizi DVTV uvedl, že je psal pod vlivem emocí. Rozhodnutí brněnských zastupitelů prý kritizoval proto, že mu přišlo nevyvážené. 

Čtěte také: Škromach o Hradu vážně uvažuje: Vrátil bych pohodu

Škromach terezínskou selfie prorazil do světových médií

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.