5 Seznam nejmladších miliardářů

Je jim pod 40 let a na účtě mají miliardy dolarů

, NOVÉ

Podnikají v nejrůznějších odvětvích, ale jedno je spojuje – všichni jsou mladší čtyřiceti let a jejich majetek se pohybuje v řádech miliard amerických dolarů. Seznam 46 nejmladších miliardářů světa zveřejnil časopis Forbes.

Nejmladší z nich – čtyřiadvacetiletý Američan Evan Spiegel – by si ve svém věku měl hledat první povolání po dokončení vysoké školy. Místo toho dostal již během studií doslova „nápad za milion“ a vytvořil aplikaci pro vizuální komunikaci – Snapchat. Aplikace si záhy získala velkou oblibu a teď ji využívá více než 100 milionů lidí za měsíc. Spiegelovi se tak podařilo vydělat 1,5 miliardy dolarů.

Čtěte také: Selfie s mrtvou obětí. Zastřelil kamaráda a poslal SnapChat

Nejbohatší ze seznamu Forbesu je Mark Zuckerberg, jenž ve svých 30 letech nakumuloval majetek v hodnotě neuvěřitelných 33,4 miliard dolarů. Modrobílou sociální síť asi není potřeba představovat. Podle statistik měla v lednu 2015 téměř 1,4 miliardy aktivních uživatelů. Během loňského roku se příjmy společnosti zvýšily o 58 %, když Facebook začal umisťovat reklamy i do mobilních zařízení.

Čtěte také: Zuckerberg si koupil část havajského ostrova 

Další v seznamu milionářů je jedním z těch, kteří se „uměli narodit“. Řeč je o nejmladším miliardáři Evropy, Švédovi Tomu Perssonovi, jehož dědeček v roce 1947 založil společnost H&M. Za necelých 70 let se firmě podařilo expandovat do celkem 53 zemí a po celém světě založit více než 3500 poboček. Není proto divu, že Tom již ve svých třiceti letech disponuje majetkem ve výši tří miliard dolarů. 

Pod číslem 12 z celkového počtu 46 miliardářů na seznamu Forbesu se nachází Američan Drew Houston. Tomu se podařilo v jednatřiceti letech nashromáždit jmění ve výši 1,2 miliardy dolarů. Houston je spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Dropbox Inc, jejíž vlajkovou loď – stejnojmennou aplikaci Dropbox, která slouží ke vzdálenému sdílení souborů – využívají celosvětově stamiliony uživatelů. 

Jen o dva roky starší Američan Brian Chesky dostal nápad, jak propojit virtuální svět s realitou. Jako spoluzakladatel a později výkonný ředitel společnosti Airbnb Inc vytvořil stejnojmennou webovou službu, která slouží k zprostředkování pronájmu ubytování. Tato služba v lednu letošního roku inzerovala přes milion nabídek ubytování z 34 tisíc měst a 190 zemí. Brianovi jeho nápad vynesl 1,9 miliardy dolarů.

Miliardář ze základky

Živoucím důkazem toho, že i se základním vzděláním se dají dokázat velké věci, je Švéd Markus Alexej Persson, známý pod přezdívkou Notch. Již od dětství se věnoval programování a v roce 2009 vytvořil videohru Minecraft, která se záhy dočkala obrovského úspěchu na celém světě. Nyní disponuje jměním ve výši 1,3 miliardy dolarů. Pro zajímavost lze uvést, že i přes nízké vzdělání se stal členem švédské Mensy.

Sedmatřicetiletá Yvonne Bauerová patří do páté generace rodiny, která ovládá mediální společnost Bauer Media Group. V portfoliu tohoto konglomerátu najdeme 600 časopisů, 400 digitálních služeb a 50 radiových nebo televizních stanic po celém světě. Yvonne převzala otěže společnosti v roce 2010, když na ni otec převedl 85 % obchodu. Její jmění dosahuje téměř tří miliard dolarů.

Pro zajímavost: Forbes eviduje celkem 1 826 miliardářů a jen 46 z nich spadá do kategorie mladších čtyřiceti let. Kompletní seznam mladých miliardářů si můžete prohlédnout zde.

Čtěte také: Miliardář Vítek koupil od Ringo Starra sídlo v Anglii

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.