1 Bruselský útok na letiště a metro

Osud? Mladík přežil už tři teroristické útoky. Teď i ten v Bruselu

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Američan Mason Wells může mluvit o obrovském štěstí i smůle. Úterní teroristický útok v Bruselu byl jeho třetí, který už za svůj život zažil. Kromě útoku na bruselské letiště, byl přítomen i u bostonského a pařížského řádění teroristů, píše Independent.

Americký mormonský misionář z Utahu byl jen pár metrů od výbuchu bomby jednoho z útočníků. S přetrženou achillovou šlachou, tržnou ránou na hlavě a dalšími menšími zraněními způsobenými šrapnely a popáleninami byl převezen do nemocnice. Bruselský útok ale nebyl první, který ve svém krátkém devatenáctiletém životě už prožil. Byl také velmi blízko výbuchu na bostonském maratonu v dubnu 2013. Jeho matka, která závod absolvovala, právě probíhala cílovou rovinkou, když vybouchly dvě bomby připravené v odpadkových koších čečenskými bratry Carnajevovými.

„Je neuvěřitelné, že byl tak blízko všech těch útoků,“ řekl biskup Scott Bond z Utahu, který Wellse zná. „Myslím, že každý z nás by byl vážně otřesen, ale on je jedním z těch, kteří to dokáží překonat. Je to ten typ mladého muže, který tyto strašné skutečnosti dokáže přeměnit v něco pozitivního, dodal Bond v rozhovoru pro The New York Daily News.

Wells byl také v Paříži, kdy teroristé zaútočili na klub Bataclan, pařížský stadion a okolní restaurace. Nacházel se ale v jiné části města a nebyl nijak zraněn. „Probudil jsem se a uviděl nejnovější zprávy v televizi. Potom mi zavolal prezident misie ve Francii, že byl Mason zraněn ale že žije,“ uvedl jeho otec Chad. „Mluvil jsem s ním až po osmihodinové operaci, je vyčerpaný,“ dodal otec pro ABC News.

Úterní teroristický útok

Teroristický útok v metru a v letištní hale, podle belgického ministerstva zdravotnictví, nepřežilo 31 lidí a 81 dalších utrpělo zranění. V Česku byl po útocích poprvé vyhlášen první stupeň ohorožení terorismem, Zpřísněná bezpečnostní opatření, na nichž se bude podílet i armáda, se týkají mezinárodních letišť, jaderných elektráren, některých velvyslanectví nebo pražského metra. České úřady, jež doporučují necestovat nyní do Bruselu, nemají informace o tom, že by mezi více než třemi desítkami obětí byli Češi.

Čtěte také:

Atentátníci z Bruselu? Belgičtí bratři s kriminální minulostí

ON LINE: 34 mrtvých, na 230 zraněných po útocích v Bruselu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.