Klaus: Elity chtějí národy promíchat s běženci, aby je lépe ovládly

Klaus: Elity chtějí národy promíchat s běženci, aby je lépe ovládlyNOVÉ
Domov

'Migrační krize je dezinterpretována'

Vladimír Ševela

Migrační krize je záměr evropských multikulturálních elit s cílem vytvořit autentický evropský lid, jenž bude tvárnou hmotou bez kořenů, prohlásil ve středu bývalý prezident Václav Klaus. Zároveň představil svou novou knihu Stěhování národů s.r.o, kterou napsal s někdejším hradním kancléřem Jiřím Weiglem.

„V prvních listopadových dnech jsme si zoufali nad dezinterpretacemi migrační krize a rozhodli se napsat, jak to opravdu je,“ řekl Václav Klaus o útlé knížce, kterou prý se svým spolupracovníkem, ekonomem a arabistou Jiří Weiglem, sepsali během jednoho víkendu.

Podle Klause není současná migrační krize „jednou z mnoha“ – jako nedávná krize finanční, „řecká“ nebo ukrajinská – ale je daleko závažnější. Jak napsal ve své publikaci, na vině je „pokrytecký a překroucený humanismus“.

Migrační krizi považuje za „iniciovanou“ a „spoluorganizovanou evropskými politiky“, uvedl při setkání s novináři v pražském hotelu Esplanade a dodal: „Záměr vidíme v tom, že evropské multikulturální elity jsou nespokojené s tím, že evropské státy se nedaří dostatečně rozbít, sprovodit ze světa. Pořád ještě ti Češi chtějí být Čechy, Francouzi Francouzi a Portugalci Portugalci. Oni se nemohou dočkat, až vznikne skutečně autentický evropský lid, který zapomene na své národní základy. Oni přišli na to, že když to hezky promíchají, bude to tvárná hmota bez kořenů, která bude v jejích očích šancí pro kýžené umělé a falešné sjednocení evropského kontinentu.“

V knize s podtitulem Stručný manuál k pochopení současné migrační krize Klaus píše, že národní státy jsou překážkou „globálního vládnutí“ zmíněných elit. Doplnil, že v čele těchto elit stojí německá kancléřka Angela Merkelová, prezident Joachim Gauck či papež František a „jeho 'Halíkové', kteří pokrytecky hlásají zcela 'unlimited' milosrdenství“.

My jsme nikdy neemigrovali

Argumenty o užitečnosti přistěhovalců coby potřebné pracovní síly Klaus odmítá. „Evropa má desetiprocentní nezaměstnanost, takže pracovní síly je tu dost. A že by migranti doplňovali strukturální defekty na trhu práce, to ani náhodou,“ myslí si exprezident. Zpochybnil také údajnou populační krizi, v níž by mohla migrace pomoci. „V současné době je v Evropě řádově největší počet lidí, jaký na tomto kontinentu žil a myšlenka, že bychom měli doplňovat počet obyvatel, je další falešný nesmysl,“ řekl.

Autor desítek knih, které v poslední době vycházejí mimo jiné v čínštině a ruštině, poznamenal, že ho „strašně pobuřuje interpretace takzvaného utrpení migrantů médii.“ „Argumenty o cestovním utrpení – že někdo má problém na moři a že podlézá ostnatý drát na hranici Maďarska – to není důvodem k migraci, to je důsledkem,“ vysvětlil bývalý prezident.

„Lidé i v těžkých a dramatických situacích většinou zůstávají ‚doma‘, snaží se přežít a považují za svou úlohu tragickou domácí situaci změnit. Oba autoři tohoto textu se k tomuto postoji přihlašují. Proto jsme také nikdy neemigrovali,“ napsali Klaus s Weiglem v knížce, kterou vydala Olympia.

Související články