2

Děkujeme, paní Ribbentropová! Ukrajinci se zlobí na Merkelovou

Poté, co se na internetu objevila fotka německé kancléřky Angely Merkelové v živém hovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, zaplavili Ukrajinci facebookový profil kancléřky nelichotivými komentáři.

Tisíce příspěvků s totožným textem „Děkujeme, paní Ribbentropová“ naráží na nechvalně známý sovětsko-německý pakt z druhé světové války zvaný podle jeho signatářů Molotov-Ribbentrop.

Bouřlivou reakci vyvolala série fotografií pořízených na nedělním finálovém zápase Mistrovství světa ve fotbale. Zachycuje Merkelovou, která sedí vedle Putina a vede s ním podle všeho zasvěcený rozhovor. 

V neděli se při krátkém setkání v Rio de Janeiru právě před finálovým zápasem fotbalového šampionátu Vladimir Putin a Angela Merkelová shodli na tom, že je na Ukrajině třeba co nejrychleji vyhlásit klid zbraní mezi vládní armádou a separatisty a také je nutné okamžitě zahájit rozhovory kontaktní skupiny, která by mohla pomoci s vyřešením krize.

„Putin i Merkelová zdůraznili naléhavou potřebu obnovit práci kontaktní skupiny na Ukrajině," oznámil podle agentury Reuters Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

Merkelová i Putin se podle kancléřčina mluvčího Steffena Seiberta vyslovili pro co nejrychlejší uspořádání přímých rozhovorů mezi ukrajinskou vládou a separatisty. Rozhovory by se podle Seiberta mohly konat v rámci videokonference. Podle Peskova zastávají Putin i Merkelová stejný názor i v pohledu na vývoj krize na Ukrajině, a to že se situace nadále zhoršuje. Oba státníci proto prý vyzvali k posílení mírového snažení. 

Čtěte také: Putin nemá důvod bát se Merkelové

Merkelová uvažuje, že před koncem mandátu odstoupí, píše Spiegel

 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.