1 Mezinárodní soutěž SozialMarie

Přihlašte se a vyhrajte tisíce eur pro váš projekt

Mezinárodní soutěž SozialMarie, kterou pořádá rakouská nadace Unruhe (Neklid), již pojedenácté letos v květnu ocení patnáct výjimečných projektů z oblasti sociálních inovací. Vedle finanční odměny 54 000 eur soutěž nabízí zviditelnění projektů. Sociální inovátoři z celé České republiky se mohou do soutěže hlásit do 27. ledna 2015.

„Loni se o cenu SozialMarie 2014 ucházelo 300 projektů a já doufám, že jich bude letos zase o trochu víc,“ říká Wanda Moser-Heindlová, zakladatelka soukromé nadace Unruhe (Neklid), která cenu SozialMarie zřizuje. K účasti na soutěži jsou zvány kromě českých iniciativ i občanské společnosti, neziskové organizace a firmy z Maďarska, Rakouska, Chorvatska, Německa, Polska, Slovenska a Slovinska.

Všechny organizace mohou přihlašovat své projekty do soutěže až do 27. ledna 2015 na webu ZDE

Do života z děcáku, poradna pro oběti násilí

Loni v soutěži zabodovaly dva tuzemské projekty - Patron a Poradna pro oběti násilí z nenávisti. Projekt Patron od nevládní organizace Liga otevřených mužů je zaměřen na pomoc mladíkům, kteří odcházejí z dětských domovů do reálného života. Poradnu pro oběti násilí z nenávisti zase organizuje obecně prospěšná společnost In Iustitia. Projekt poskytuje odborné sociální a právní poradenství, právní zastupování a další služby obětem násilí. Jeho cílem je rovněž prevence násilí z nenávisti a projevů nesnášenlivosti.

V roce 2013 uspěl v soutěži SozialMarie pražský sociální podnik Pragulic, v němž bezdomovci provázejí turisty po různých místech Prahy.

Patronem je šéf úspěšného Linetu

Na soutěži SozialMarie participují i patroni, kteří poskytnou aktivní záštitu jednomu z vítězných projektů. Letos se patronem za Českou republiku stane Zbyněk Frolík, ředitel mezinárodního holdingu Linet, který patří mezi přední evropské výrobce nemocničních lůžek.

SozialMarie se snaží podpořit vzájemné propojování inovativních sociálních projektů. „Naše nejdůležitější poselství proto zní: „Mějte odvahu a pojďte do toho s námi!” vzkazuje Wanda Moser-Heindlová.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.