1 Zavření náboženské školy

Ministerstvo zakázalo židovskou školu. Prý učí etnickou omezenost

, NOVÉ

Témata: , , ,

Britské ministerstvo vzdělávání nařídilo zavřít ortodoxní židovskou školu v Londýně. Podle vyšetřujících inspektorů bránila žákům v pochopení odlišných náboženství a kultur. Výuka v údajně ilegálně zřízené škole, která však funguje přes 40 let, navíc probíhá v hebrejštině, píše The Independent.

Vyšetřování školy nastalo v okamžiku, kdy zažádala o překlasifikování do kategorie ,,soukromé školské zařízení“. Školní inspektoři pak v letech 2012-2014 o škole Charedi Talmud Torah Tashbar sepsali několik zpráv, které byly dosud tajné. Na základě žádosti o svobodě informací nyní došlo k jejich zveřejnění.

Škola, která se nachází v londýnské čtvrti Stamford Hill, podle inspektorů nesplňovala ani minimální požadované standardy. Její studijní plán podle ministerských úředníků podporuje kulturní a etnickou omezenost, je příliš úzce vyprofilovaný a čerpá výhradně z Tóry, tedy prvních pěti knih hebrejské Bible.


Ve zprávách se dále píše, že škola omezuje duchovní, morální, sociální a kulturní rozvoj svých dvou set studentů a brání jim v rozvoji širšího a hlubšího pochopení odlišných náboženství, kultur, komunit a životních stylů. Z nařízení Ministerstva pro vzdělávání musí být škola uzavřena do 12. února.

Britská humanistická asociace, která bojuje právě za uzavírání „ilegálních náboženských škol“, rozhodnutí ministerstva uvítala. ,,Existuje však mnoho podobných škol. Každý rok, měsíc i týden, kdy tato zařízení zůstávají otevřena, se v izolaci nachází obrovské množství dětí,“ upozorňují její členové ve svém vyjádření.

Čtěte také: Nenoste jarmulky, radí šéf židovské obce v Marseille po útoku

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.