2

8000 lidí pochodovalo za legalizaci marihuany

Kolem 8000 lidí se zapojilo v centru Prahy do pochodu za legalizaci konopí. Akce je součástí celosvětové kampaně Million Marihuana March, která se v Praze konala již po sedmnácté. Pochod se obešel bez vážnějšího incidentu.

Průvod se za hudebního doprovodu vydal z Karlova náměstí přes Václavské náměstí a Vinohradskou ulicí do žižkovského parku Parukářka, kde se počet účastníků happeningu ještě rozrostl. V parku se začaly střídat kapely, diskutovali zde i někteří kandidáti do eurovoleb. Pořadatelé zde i připravili program pro děti, trh či přednášky. V noci bude akce pokračovat v pražských klubech.

Demonstrující s sebou měli transparenty podporující legalizaci marihuany. Kromě kouření konopí se velká část z nich posilňovala i pivem či vínem. Účastníci průvodu byli převážně mladí lidé, kteří v ulicích Prahy občas také pískali na píšťalky. „Zájem účastníků je každým rokem vzrůstající, což je podporující. Hlavním požadavkem celosvětové demonstrace je legalizace pěstování a držení konopí pro vlastní potřebu," uvedl Robert Veverka,předseda občanského sdružení Legalizace.cz a hlavní pořadatel pochodu.

Pochod se podle mluvčího pražské policie Jana Daňka obešel bez vážnějšího incidentu. Policisté museli řešit pouze dvě podezření z přestupku, která se týkala držení několika gramů marihuany. Majitelé drogy byli podle něj převezeni na policejní služebnu, kde s nimi byl přestupek vyřešen.

Letos sdružení také upozornilo na nedořešenou legislativu kolem léčebného konopí a loňský zásah proti majitelům tzv. growshopů. „Policie zlikvidovala poměrně velké množství legálních podnikatelů, kteří nepáchali žádnou trestnou činnost,“ řekl Veverka. 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.