1 'NEVĚŘILA BYCH, ŽE TO MŮŽE ZAJÍT AŽ TAK DALEKO'

Se studenty chystala dotazy pro Zemana. Po kritice se zhroutila

, NOVÉ

Témata: , ,

Zemanova návštěva střední vinařské školy ve Valticích má další dohru. Učitelka Petra Manišová, která pomáhala studentům přichystat dotazy, jež následně pokládali prezidentu Zemanovi, si nejprve průběh návštěvy hlavy státu pochvalovala, po několika dnech se však kvůli lavině kritiky údajně zhroutila. Učitelky se už zastal hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

„Paní učitelka se zhroutila, zítra má jít na podrobné zdravotní vyšetření. Má navíc nějaké dlouhodobější problémy a já bych byla velmi ráda, kdyby ten hon na ni už konečně skončil, protože to může špatně dopadnout. Nikdy bych nevěřila, že v demokratickém státě lze takto někoho zlikvidovat,“ řekla deníku Právo ředitelka školy Ivana Machovcová.

Podle Machovcové je učitelka kvůli situaci posledních dní na pokraji sil. „Není na tom vůbec dobře, vypnula si telefon, je nedostupná. Nevěřila bych, že by ta situace mohla zajít až tak daleko. Jsem z toho tlaku šokovaná,“ dodala ředitelka Machovcová.

Zhroucená učitelka Manišová se pod palbu kritiky dostala na začátku týdne po odvysílání pořadu České televize 168 hodin. Po odvysílání totiž vyšlo najevo, že studenti z vinařské školy ve Valticích pokládali prezidentu Zemanovi předem připravené dotazy, které četli z papírků. Například jedna studentka se hlavy státu zeptala, proč ČT informuje stejně „manipulativně a neobjektivně jako jiná masmédia“.

Video najdete ZDE

To, že měli studenti otázky připravené předem vzbudilo silný odpor napříč politickým spektrem. Například předseda ODS Petr Fiala podotkl, že „nejsme před r. 89, aby byli studenti nuceni pokládat předem sjednané otázky“. V podobném duchu se vyjádřil i Pavel Bělobrádek, který prohlásil, že „beseda z vinařské školy mě vrátila o 26 let zpátky“.

Myslím na vás, chlácholí učitelku Ovčáček

Naopak na podporu školy a zhroucené učitelky se vyjádřil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. „Myslím na paní učitelku, ať je co nejdříve lépe. Pokud jde o štvanice na lidi, to naši novináři vždycky uměli skvěle,“ napsal Ovčáček na svůj Facebook.

Zajímavé přitom je, že učitelka Manišová si v první chvíli setkání s prezidentem pochvalovala. „Pro všechny zúčastněné byla návštěva hlavy státu velkým a nezapomenutelným zážitkem,“ napsala před několika dny na stránkách školy. „Miloš Zeman je přesně takový, jak o něm tvrdí jeho příznivci – lidový prezident,“ dodala.

Čtěte také: Návštěva Zemana byla nezapomenutelným zážitkem, píše učitelka

Samotná škola se hájí tím, že studentům otázky nikdo nediktoval. „Studenti se v občanské nauce na diskuzi chystali. Navíc u debaty byly jenom nižší ročníky, protože ty starší byly na soutěži. Možná by bylo lepší, kdyby děti dotazy kladly spatra, ale není jednoduché hovořit s prezidentem před tolika lidmi. Proto studentům učitelka pomohla formulovat otázky,“ uvedla ředitelka. „Já jsem ani nevěděla, o čem budou diskutovat. Samotní žáci nelibě nesou, jakým způsobem celá situace vyzněla v médiích,“ dodala.

Čtěte také: Jako za komunistů. Zemanova ‚nedůstojná besídka‘ pobouřila

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.