1 Únik tajných informací

Kalousek: Prezident Zeman je Putinův agent

NOVÉ

Témata: ,

Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek označil v České televizi prezidenta Miloše Zemana za Putinova agenta a to v souvislosti s jeho středečními slovy, kdy zopakoval informaci časopisu Respekt o výkupném a jeho výši 150 milionů za dvě české dívky, které byly propuštěny po dvou letech z moci pákistánských únosců. Jak ale řekl, vázací akt prezidenta Kalousek nemá.

Podle předsedy TOP 09 vypuštění informace o výkupném právě v době naprostého selhání státu, který propustil teroristu Alího Fajáda za unesené české občany v Libanonu, není náhodná a má se tím odvést pozornost. 

Fajád byl podle Kalouska nejen libanonský, ukrajinský, ale s největší pravděpodobností i Putinův agent. „A Putinův agent na Hradě se od toho snaží odvést pozornost k Hanče a Tonče,“ prohlásil Kalousek. Na otázku moderátora, zda má na mysli prezidenta Zemana, řekl šéf TOP 09, že ano, ale důkazy nemá, nemá jeho vázací akt. Ale když se podle něj někdo chová jako Putinův agent, tak pro to asi má důvody.

Řada představitelů různých politických stran ostře kritizovala Zemana, že opět zmínil sumu, za kterou mělo údajně dojít k vykoupení obou českých dívek. Podle TOP 09 nelze srovnávat novinový článek časopisu Respekt, který s informací přišel, s výroky hlavy státu, která je vrchním velitelem armády. Prezident tak zveřejnil tajnou informaci a TOP 09 ho vyzývá k rezignaci, v opačném případě na něj chystá ústavní žalobu.

TOP 09 už pro svou výzvu shání podporu u dalších zákonodárců. Jak ale ve čtvrtek řekl šéf ODS Petr Fiala, minimálně s hlasy jeho poslanců kolegové z opozice počítat nemohou. „Co řekl pan prezident, to je úplně neuvěřitelné. Nic takového se nemělo stát. Ale výzvu TOP 09 nepodpoříme. Miloš Zeman se nedopustil velezrady,“ uvedl Fiala.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.