Nejedlého firma v likvidaci. Týden po prohraném soudu

byznys prezidentova poradce

Nejedlého firma v likvidaci. Týden po prohraném souduNOVÉ 1
Ekonomika
Echo24
Sdílet:

Firma Lukoil Aviation Czech, jejímž jednatelem je prezidentův poradce Martin Nejedlý, skončila podezřelým způsobem v likvidaci. Jak ve svém novém čísle píše týdeník Respekt, stalo se tak totiž jen osm dní poté, co firma prohrála soudní bitvu se státem.

Soud se týkal zaplacení téměř 30milionového dluhu vůči Státním hmotným rezervám. Sotva byl ale verdikt vyhlášen, ocitla se firma 25. června v likvidaci. Podle Respektu to může souviset právě s rozsudkem. Pokud by totiž rozhodnutí prvoinstančního soudu potvrdil i odvolací soud, firma by mohla skončit i v bankrotu.

Komplikace by to ale znamenalo také pro samotného Nejedlého, který by podle zákona nemohl působit ve statutárních orgánech svých dalších firem. A to by mu zkomplikovalo jeho podnikání. Nyní má ale společně s dalším společníkem – Dmitrijem Romaněnkem – v této firmě ukončené funkce.

Firma Lukoil Aviation Czech měla dodávat palivo pro Letiště Praha a rovněž pro Státní hmotné rezervy, s nimiž Nejedlý před více než pěti lety dojednal obchod o obměně leteckého paliva. Staré palivo měla jeho firma vykoupit a za stejnou cenu později dodat nové. Firma ale dodala jen polovinu dohodnutého množství. 

Sám Nejedlý, který je poradcem Miloše Zeman pro energetické otázky, je zároveň považován za prezidentovu spojku na ruský byznys, připomněl dále týdeník Respekt.

Více čtěte: Kremelská sestava: Mynář bez prověrky, Nejedlý z Lukoilu

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články