1 Provokace?

Švýcary rozčílil Hitler na smetaně do kávy

NOVÉ

Vlnu rozhořčení vyvolaly ve Švýcarsku portréty Adolfa Hitlera a Benita Mussoliniho na obalech smetany do kávy. Zatímco řetězec supermarketů, jehož dceřiná společnost toto zboží prodávala, se dnes podle švýcarské tiskové agentury omluvil, firma, která motiv obalu vybrala, se nad popraskem podivila.

Mluvčí obchodního řetězce Luzi Weber přiznal nedbalou kontrolu a zdůraznil, že tyto portréty se na zboží neměly nikdy objevit. "V budoucnu kontrolu těchto produktů výrazně zvýšíme," slíbil.

Čtěte také: Vydání Hitlerových projevů nebylo trestný činem, rozhodl soud

Bernská firma Karo Versand, která motiv obalu vybírala, ale považuje kritiku za přehnanou. Obchodní ředitel Peter Wälchli tvrdí, že podobizny patří do série fotografií, které jsou pro sběratele na trhu už dva roky. "Nechápu, proč nyní, po dvou letech, je kolem toho takový mediální povyk," podivil se.

"Je samozřejmě hrozné, co se za Hitlera dělo. Ale je to část dějin, kterou nemůžeme ignorovat. Také dnes se dějí hrozné věci - v Sýrii stínají lidem hlavy," dodal. 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.