Němečtí vojáci při výcviku prováděli sadistické a sexuální rituály

Skandál v německé armádě

Němečtí vojáci při výcviku prováděli sadistické a sexuální rituályNOVÉ
Svět

nel Echo24

Německá armáda řeší skandál, který se odehrával při výcviku elitních vojáků v kasárnách v Pfullendorfu. Instruktoři v rámci výcviku využívali i sexuální a sadistické rituály, údajně aby zvýšili odolnost vojáků. Vše si navíc nahrávali na video, sedm z nich je kvůli tomu vyšetřováno, informuje německá verze serveru The Local.

Sedm vojáků čelí obvinění z ublížení na zdraví či sexuálního napadení. Armáda se bránila tím, že své lidi pouze školila na těžké situace, kdyby se vojáci ocitli v zajetí nepřítele.

Vyšetřování bylo zahájeno v říjnu minulého roku poté, co se poručnice německé armády obrátila přímo na ministryni obrany Ursulu von der Leyenovou. Poručnice podstoupila v Pfullendorfu speciální výcvik zdravotníků určený pro bojové operace, jeho praktiky ale označila za nepřijatelné a ponižující.

Popisovala neuvěřitelné scény, kde se nováčci před ostatními svlékali do naha a jejich instruktoři je u toho natáčeli. Při jednom cvičení zase zavedli do konečníků mužů i žen tampóny. Při jiných cvičení se snažili „předstírat“ mučení, takže vojáky svázali, dali jim tašky na hlavy, aby nic neviděli, a pak je dlouze polévali vodou.

Zpráva o skandálu se objevila několik dní poté, co ministryně von der Leyenová na jednom semináři oznámila, že německá armáda nebude tolerovat žádné jednání namířené proti lidské důstojnosti.

Německá armáda ve středu potvrdila, že vyšetřování v Pfullendorfu skutečně probíhá, ale za zavřenými dveřmi.

Přestože se Německo snaží posílit svoji armádu a nabízí různé finanční a sociální výhody, v posledních letech z ní odešly stovky lidí a nových zájemců moc nenastupuje. Německo navíc neplní příslib daný Severoatlantickou aliancí, že bude dávat na obranu 2 procenta HDP.

Čtěte také: Vědci zkoumají původ Boženy Němcové. Získali její DNA