1 BOJ PROTI NÁBOŽENSTVÍ

Konvertujte k ateismu! Filozof Kohout dal sperma do svěcené vody

, NOVÉ

Témata: , , ,

Kontroverzní umělec, filosof a vysokoškolský pedagog Milan Kohout předvedl další ze svých svérázných uměleckých performancí. Po přečtení antiislámských komentářů svého názorového odpůrce Martina Konvičky se totiž odhodlal k tomu, že do nádoby se svěcenou vodou v polském kostele nalil „trochu svého spermatu“. Fotku, kde záškodnickou akci provádí, nahrál na svůj Facebook a doplnil ji obsáhlým textem, kde varuje před narůstajícím vlivem náboženství.

„Když čtu komentáře jakéhosi Konvičky, tak si opět uvědomuji, že jeden z nejstrašnějších jevů, doprovázejících dnešní situaci ve světě, je obnovený nástup všech možných náboženství,“ napsal Kohout na svůj facebookový profil k fotce, na níž za asistence kněze „vylepšuje“ svěcenou vodu polským křesťanům.

Kohout, který mj. externě přednáší na filozofické fakultě plzeňské univerzity, zároveň detailně popsal, jak probíhaly přípravy a provedení jeho diverzní akce: „Shromáždil jsem trochu svého spermatu, které, jak se domnívám, musí obsahovat genetickou informaci o mém militantním atheismu a zředil jsem ho ve „svěcené vodě“. Pak jsem obsah nádobky vlil do křtitelnice velkého polského kostela, doufaje, že se moje semeno vsákne do kůže křižujících se křesťanů, a tím je geneticky konvertuje k atheismu.“

V textu, kterým česko-americký performer doplnil fotku z polského kostela, dále uvádí, že je podle něj zastavit posilování všech světových náboženství: „Náboženství se opět stávají páteří moci v různých státech světa. To je nejstrašnější prohrou našich atheistických snah po několik generací.“ Posilování křesťanství v Evropě by pak chtěl omezit přílivem uprchlíků z islámských zemí, díky kterým by se podle něj projevy obou náboženství vzájemně vyrušily.

Vysokoškolský pedagog zároveň poukázal na to, že vzestup radikálního islámu byl podle něj do velké míry podmíněn svržením dlouholetých sekulárních diktátorů na Blízkém východě a v severní Africe. Kriticky se vyjádřil i na adresu církevních restitucí, ve kterých spatřuje nástroj, jímž církve získávají stále větší politickou a ekonomickou moc.

Milan Kohout vešel ve známost především po svém nedávném vystoupení v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové, kde se horlivě zastával přijetí kvót na povinné přerozdělování uprchlíků. V diskusi často skákal do řeči lidem, kteří měli odlišný názor a uchýlil se i k použití několika vulgárních výrazů. Jeho svérázné vystoupení otřáslo českou společností do té míry, že dalo vzniknout několika satirickým obrázkům a videím, které ho parodovaly. Později však Kohout svůj výstup omluvil tím, že chtěl především rozproudit debatu o přijímání uprchlíků. Ve známost vešel mimo jiné díky výroku, že uprchlíky by si k sobě domů měly brát české rodiny.

Čtěte také: Němci si vozí domů uprchlíky v kufru

Konvička a hnutí proti islámu jdou do voleb. Mají šanci uspět?

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.