3 Divadlo v kině

Návrat Hamleta Cumberbatche, divadlo v kinech pokračuje novými přenosy

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Drama Yerma s Billie Piper, komedie Mladý Marx s Rorym Kinnearem, nebo návrat oblíbeného Hamleta s Benedictem Cumberbatchem. Tak zní současná nabídka nové, už deváté sezóny NT Live, cyklu přenosů britského divadla do kin po celém světě, včetně těch českých, organizovaného britským Národním divadlem.

Distribuční společnost Aerofilms od září 2016 do července 2017 představila českým fanouškům deset nových inscenací. Například Brechtův krimi muzikál Třígrošová opera, Rattiganovo milostné drama Temně modré moře, nebo Pinterovukrutou komedii Země nikoho.

Nejvíc diváky lákalo setkání Iana McKellena a Patricka Stewarta v Zemi nikoho, ve třech kinech se na něj přišla podívat bezmála tisícovka lidí. Bývalý Harry Potter Daniel Radcliffe přitáhl na komedii českého rodáka Toma Stopparda Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi do tří kin 664 diváků.Do kin se na podzim vrátila ze záznamu také tři nejpopulárnější představení, Coriolanus, Frankenstein a Hamlet, kde hrají hvězdy jako Tom Hiddleston, a Benedicta Cumberbatche.

Cumberbatch se jako Shakespearův princ dánský ukáže znovu ze záznamu i na jaře 2018. Konkrétní data už jsou známa pro první čtyři přenosy NT Live. Hit Yerma, který se letos v létě vrátil do vyprodaného sálu divadla YoungVic, pražské kino Aero promítne ze záznamu ve čtvrtek 21. září, od 20.30.

Bývalý ředitel Národního divadla Nicholas Hytner, za jehož působení NT Live začalo, letos na podzim otevře své nové divadlo Bridge Theatre. A hned jeho první dvě inscenace, obě ve vlastní režii, pustí také do kin. Komedie Mladý Marx ukáže známého revolucionáře z jiné stránky, jako nadrženého exulanta, kterému jde líp pití než psaní.

Na novinku od týmu, který stvořil komediální hit One Man,Two Guvnors (Sluha dvou pánů), se diváci můžou těšit 7. prosince, s Rorym Kinnearem (Třígrošová opera) v titulní roli a Oliverem Chrisem (Večer tříkrálový) jako Engelsem. Ve čtvrtek 22. března pak diváci uvidí v kině Aero od 19.45 Bena Whishawa(Skyfall, Atlas mraků, Humr) jako Bruta plánujícího vraždu Julia Caesara v Shakespearově slavné politické tragédii.

AKTUÁLNÍ PROGRAM NOVÉ SEZÓNY v AERU

Čtvrtek 21. září –Yerma– záznam
Autor: Simon Stone podle F. G. Lorky, režie: Simon Stone

Čtvrtek 16. listopadu–Follies–přímý přenos
Autor: StephenSondheim, režie: DominicCooke

Čtvrtek 7. prosince – Mladý Marx– přímý přenos
Autor: Richard Bean a CliveColeman, režie: Nicholas Hytner

Čtvrtek 22. března – Julius Caesar– přímý přenos
Autor: William Shakespeare, režie: Nicholas Hytner

Od 1. března – Hamlet – záznam
Autor: William Shakespeare, režie: Lyndsey Turner

Čtěte také: Čtyři promarněné roky v kultuře

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.