Sověti že se spojili s Hitlerem? Šéf Nočních vlků se hádal s novináři

Hádka na polsko-běloruské hranici

Sověti že se spojili s Hitlerem? Šéf Nočních vlků se hádal s novinářiUVNITŘ VIDEO 1
Svět

oj Echo24

Až ve fyzický střet vyústilo setkání novinářů s vůdcem notoricky známého motorkářského gangu Noční vlci Alexandrem Zaldostanovem. Šéf Putinových motorkářů razantně odmítal otázku na téma dohody Stalina a Hitlera z počátku druhé světové války o neútočení. Redaktora Belsat TV Zaldostanov dokonce odstrčil s tím, že je blázen nebo provokatér, píše Svobodná Evropa.

Svůj přístup k historii názorně ilustroval šéf Nočních vlků přezdívaný Chirurg Alexandr Zaldostanov. Za přítomnosti kamer byl ve městě Brest na polsko-běloruských hranicích schopný popřít nezpochybnitelnou existenci paktu Ribbentrop-Molotov ze srpna 1939, který mezi Hitlerovým Německem a Stalinovým Sovětským svazem udržoval příměří, než ho nacisté porušili operací Barbossa v červnu 1941.

„Sovětský svaz že se spojil s Hitlerem! Vidíte, jak je tenhle chlápek mimo,“ provolával Zaldostanov na videu zveřejněném RFE/RL směrem k reportérovi Belsat TV. „Tady je jasný příklad toho, jaký zmatek mají někteří v hlavách. On mi povídá, že se SSSR spojil s Hitlerem. Buď je to blázen, nebo provokatér. Co víc k tomu můžu říct?“

Čtěte také: Hejtman Hašek se na hřbitově připojil k Putinovým Nočním vlkům

Reportéra polské televize Belsat TV určenou pro běloruskou menšinu jako protipól státní televize v Bělorusku potom mohutný Zaldostanov rukou odstrčil a směrem k zbývajícím novinářům se zeptal, zda má někdo další otázku. Ironie byla kromě jiného i v tom, že k tomuto incidentu došlo v Brestu, městě, které ještě v roce 1939 patřilo Polsku. Po uzavření dohody mezi Němci a Rusy šla městem hranice obou říší, v srpnu téhož roku zde nacisté s SSSR uspořádali společnou vojenskou přehlídku.

Zatímco hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek tvrdí, že „Noční vlky mediálně vyrábějí česká média“, motorkáři dostávají své pověsti rváčů, kriminálníků a obecně těch, kteří zneužívají památku druhé světové války k vlastní interpretaci historie a šíření nepravd. Polsko zamezilo vjezdu kolony Nočních vlků do země, u nás naopak pojedou přímo hlavním městem, Václavským náměstím dokonce dvakrát.

Čtěte také: ‚Američané Plzeň neosvobodili,‘ přepisuje Okamura dějiny

Noční vlci projedou dvakrát Václavským náměstím