1 Hádka na polsko-běloruské hranici

Sověti že se spojili s Hitlerem? Šéf Nočních vlků se hádal s novináři

, UVNITŘ VIDEO

Témata: , , , , ,

Až ve fyzický střet vyústilo setkání novinářů s vůdcem notoricky známého motorkářského gangu Noční vlci Alexandrem Zaldostanovem. Šéf Putinových motorkářů razantně odmítal otázku na téma dohody Stalina a Hitlera z počátku druhé světové války o neútočení. Redaktora Belsat TV Zaldostanov dokonce odstrčil s tím, že je blázen nebo provokatér, píše Svobodná Evropa.

Svůj přístup k historii názorně ilustroval šéf Nočních vlků přezdívaný Chirurg Alexandr Zaldostanov. Za přítomnosti kamer byl ve městě Brest na polsko-běloruských hranicích schopný popřít nezpochybnitelnou existenci paktu Ribbentrop-Molotov ze srpna 1939, který mezi Hitlerovým Německem a Stalinovým Sovětským svazem udržoval příměří, než ho nacisté porušili operací Barbossa v červnu 1941.

„Sovětský svaz že se spojil s Hitlerem! Vidíte, jak je tenhle chlápek mimo,“ provolával Zaldostanov na videu zveřejněném RFE/RL směrem k reportérovi Belsat TV. „Tady je jasný příklad toho, jaký zmatek mají někteří v hlavách. On mi povídá, že se SSSR spojil s Hitlerem. Buď je to blázen, nebo provokatér. Co víc k tomu můžu říct?“

Čtěte také: Hejtman Hašek se na hřbitově připojil k Putinovým Nočním vlkům

Reportéra polské televize Belsat TV určenou pro běloruskou menšinu jako protipól státní televize v Bělorusku potom mohutný Zaldostanov rukou odstrčil a směrem k zbývajícím novinářům se zeptal, zda má někdo další otázku. Ironie byla kromě jiného i v tom, že k tomuto incidentu došlo v Brestu, městě, které ještě v roce 1939 patřilo Polsku. Po uzavření dohody mezi Němci a Rusy šla městem hranice obou říší, v srpnu téhož roku zde nacisté s SSSR uspořádali společnou vojenskou přehlídku.

Zatímco hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek tvrdí, že „Noční vlky mediálně vyrábějí česká média“, motorkáři dostávají své pověsti rváčů, kriminálníků a obecně těch, kteří zneužívají památku druhé světové války k vlastní interpretaci historie a šíření nepravd. Polsko zamezilo vjezdu kolony Nočních vlků do země, u nás naopak pojedou přímo hlavním městem, Václavským náměstím dokonce dvakrát.

Čtěte také: ‚Američané Plzeň neosvobodili,‘ přepisuje Okamura dějiny

Noční vlci projedou dvakrát Václavským náměstím

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.