1 Výzva Pilnému

Finanční správa šikanuje podnikatele, Pilný musí zasáhnout, vyzývá Plíšek

NOVÉ

Témata: , , , ,

Člen ústavně právního výboru sněmovny Martin Plíšek (TOP 09) vyzval ministra financí Ivana Pilného (ANO), aby zasáhl vůči Finanční správě kvůli jejím krokům vůči českým podnikatelům. Ta podle vyjádření TOP 09 nerespektuje zákony a likviduje firmy. Strana to uvedla ve svém prohlášení.

Podle prohlášení strany Finanční správa pomocí systému zajišťovacích příkazů likviduje celé firmy i poté, co odvolací soudy rozhodly o nezákonnosti tohoto jednání. „Ministr Pilný musí neodkladně zasáhnout, pokud jeho podřízení nerespektují zákony a nenesou za to žádnou odpovědnost,“ uvedl v prohlášení Plíšek, který je zároveň členem ústavně právního výboru sněmovny a místopředsedou poslaneckého klubu TOP 09.

Poslanecká sněmovna již v květnu schválila Plíškův návrh usnesení a vyzvala premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby Finanční správa respektovala rozsudky Nejvyššího správního soudu. O krocích Finanční správy psal deník Echo24 například ZDE.

„Věřím, že stále žijeme v právním státě a ani ministr z hnutí ANO nebude protiprávní jednání svých podřízených podporovat a zasáhne,“ uvedl Plíšek ve stranickém prohlášení.

Finanční správa v uplynulých měsících čelila kritice, že zajišťovací příkazy zneužívá, a likviduje tak i řadu poctivých firem, které se do řetězových obchodů mohly dostat neúmyslně. Po obstavení účtů totiž řada firem není schopna pokračovat v podnikání a někdy se očistí až za několik let. S kroky Finanční správy se v posledních měsících objevovaly označení jako „gestapo“ či „totalitní praktiky“. Proti vystoupili opoziční poslanci, kteří postupy úřadu považují za „šikanu“. Ministerstvo financí v červenci představilo svou vlastní analýzu, podle níž Finanční správa zajišťovací příkazy neaplikuje plošně a neužívá je.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Vylepšuje si finanční správa uměle statistiky k DPH?

Finanční správa nás ignoruje, stěžují si daňoví poradci

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.