1 JAKO VE STŘEDOVĚKU

Dav zlynčoval a zaživa upálil 16letou dívku

, UVNITŘ VIDEO

Na internetu se objevilo drastické video, kde rozzuřený dav nejprve zlynčuje a následně upálí zaživa teprve šestnáctiletou dívku. Otřesný případ se stal ve středoamerické Guatemale v obci Rio Bravo. Příčinou lynče měla být údajná spoluúčast dívky na vraždě místního taxikáře. 

O incidentu se zatím objevily jen kusé informace. Podle místního serveru Tiempo.hn byla příčinou lynče vražda osmašedesátiletého taxikáře jménem Carlos Enrique González Noriega, kterého zabil místní gang. Gangsteři, údajně i s dívkou, zastřeleného taxikáře oloupili a dali se na útěk. Dvěma mužským členům gangu se podařilo uniknout, ale dívka podle serveru The Daily Mail na jednom místě špatně odbočila a octla se tak v obklíčení rozzuřených vesničanů.

Vzhledem k tomu, že lynčování je v odlehlých oblastech řady latinskoamerických států běžné, vesničané pravděpodobně dlouho neváhali, když měli na výběr mezi spravedlností soudní a spravedlností ulice. Jako hejno vos se vrhli na dívku, která jim padla do náruče, a začali ji bít. 

Samotné video zřejmě začíná v době, kdy už dav dívku nějakou dobu trápil, protože hned v prvních sekundách záznamu jde jasně vidět její zkrvavený obličej. Následně ji ještě nějakou dobu bijí pěstmi a kopanci, až ji nakonec povalí na zem, polijí hořlavinou a zapálí.

Dívka okamžitě vzplane a zvířecky křičí bolestí. Převaluje se z boku na bok v marné snaze plameny uhasit. Nakonec zůstane jen ležet a naříkat. Po chvilce už ani nesténá, jen leží a občas se pohne. Najednou se k ní přiblíží nějaký muž s lahví v ruce. Na první pohled to vypadá, jako kdyby ji chtěl polít vodou a uhasit, ale v lahvi, jejíž obsah na dívku vylije, byla jen další hořlavina. 

Tělo nebohé teenagerky okamžitě zachvátí další plameny. Dav vesničanů stojí bez náznaku emocí okolo a sleduje, jak umírá. Na konci videa už se dívka ani nehýbe. Jen leží a hoří. 

Na místo, kde dívka umírala, přijeli policisté, kteří měli za úkol stabilizovat situaci. To se jim ovšem nepovedlo. Na místě přitom podle serveru The Daily Mail dorazili včas, ale vesničané jim v přístupu k dívce zabránili. Jméno dívky nebylo zveřejněno, protože úřady se podle serveru Tiempo.hn bojí dalšího zvyšování napětí v oblasti. 

Středoamerická Guatemala se s vysokou mírou kriminality potýká dlouhodobě a nachází se na šestém místě ve světových statistikách podle počtu vražd. Špatnou situaci jen umocňuje fakt, že kvůli špatné práci policie a soudů pouze 4 % všech vražd končí pravomocným rozsudkem. 

Video, které obsahuje drastické záběry, můžete zhlédnout zde.

Čtěte také: VIDEO: Separatisté znovu lynčovali, staršího muže

VIDEO: Policisté brutálně mlátí bezdomovce, pak ho zastřelí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.