Dav zlynčoval a zaživa upálil 16letou dívku

JAKO VE STŘEDOVĚKU

Dav zlynčoval a zaživa upálil 16letou dívkuUVNITŘ VIDEO
Zavražděná dívka. Foto: Reprofoto: Liveleak
1
Svět
Echo24
Sdílet:

Na internetu se objevilo drastické video, kde rozzuřený dav nejprve zlynčuje a následně upálí zaživa teprve šestnáctiletou dívku. Otřesný případ se stal ve středoamerické Guatemale v obci Rio Bravo. Příčinou lynče měla být údajná spoluúčast dívky na vraždě místního taxikáře. 

O incidentu se zatím objevily jen kusé informace. Podle místního serveru Tiempo.hn byla příčinou lynče vražda osmašedesátiletého taxikáře jménem Carlos Enrique González Noriega, kterého zabil místní gang. Gangsteři, údajně i s dívkou, zastřeleného taxikáře oloupili a dali se na útěk. Dvěma mužským členům gangu se podařilo uniknout, ale dívka podle serveru The Daily Mail na jednom místě špatně odbočila a octla se tak v obklíčení rozzuřených vesničanů.

Vzhledem k tomu, že lynčování je v odlehlých oblastech řady latinskoamerických států běžné, vesničané pravděpodobně dlouho neváhali, když měli na výběr mezi spravedlností soudní a spravedlností ulice. Jako hejno vos se vrhli na dívku, která jim padla do náruče, a začali ji bít. 

Samotné video zřejmě začíná v době, kdy už dav dívku nějakou dobu trápil, protože hned v prvních sekundách záznamu jde jasně vidět její zkrvavený obličej. Následně ji ještě nějakou dobu bijí pěstmi a kopanci, až ji nakonec povalí na zem, polijí hořlavinou a zapálí.

Dívka okamžitě vzplane a zvířecky křičí bolestí. Převaluje se z boku na bok v marné snaze plameny uhasit. Nakonec zůstane jen ležet a naříkat. Po chvilce už ani nesténá, jen leží a občas se pohne. Najednou se k ní přiblíží nějaký muž s lahví v ruce. Na první pohled to vypadá, jako kdyby ji chtěl polít vodou a uhasit, ale v lahvi, jejíž obsah na dívku vylije, byla jen další hořlavina. 

Tělo nebohé teenagerky okamžitě zachvátí další plameny. Dav vesničanů stojí bez náznaku emocí okolo a sleduje, jak umírá. Na konci videa už se dívka ani nehýbe. Jen leží a hoří. 

Na místo, kde dívka umírala, přijeli policisté, kteří měli za úkol stabilizovat situaci. To se jim ovšem nepovedlo. Na místě přitom podle serveru The Daily Mail dorazili včas, ale vesničané jim v přístupu k dívce zabránili. Jméno dívky nebylo zveřejněno, protože úřady se podle serveru Tiempo.hn bojí dalšího zvyšování napětí v oblasti. 

Středoamerická Guatemala se s vysokou mírou kriminality potýká dlouhodobě a nachází se na šestém místě ve světových statistikách podle počtu vražd. Špatnou situaci jen umocňuje fakt, že kvůli špatné práci policie a soudů pouze 4 % všech vražd končí pravomocným rozsudkem. 

Video, které obsahuje drastické záběry, můžete zhlédnout zde.

Čtěte také: VIDEO: Separatisté znovu lynčovali, staršího muže

VIDEO: Policisté brutálně mlátí bezdomovce, pak ho zastřelí

Sdílet:

Hlavní zprávy

Vládne nám sfinga

KOMENTÁŘ

Zítra, v úterý, bude Petr Fiala v Kramářově vile podávat večeři pro šest svých kolegů, od polského prezidenta po dosluhujícího nizozemského premiéra. Půjde v pr ...

00:01