Šlechtová věští: Babiš bude za pár let ikonou České republiky

Šlechtová věští: Babiš bude za pár let ikonou České republikyNOVÉ
Domov

Politická krize

Echo24

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (nestr. za ANO) se ve středu bila za šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v souvislosti se snahou premiéra Bohuslava Sobotky odvolat ho z vlády a také s dnešním usnesením sněmovny. Šlechtová prognózuje blízkou budoucnost Česka. „Zopakuji to, Babiš je ikonou české politiky a myslím, že za pár let bude tato věta ikonou celé republiky,“ prohlásila zcela vážně ministryně pro místní rozvoj v České televizi.

Sněmovna se po mnohahodinové rozpravě ve středu usnesla, že ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš opakovaně veřejně lhal a zneužíval svá média ke kompromitaci politických soupeřů. Poslanci navíc vyzvali prezidenta Miloše Zemana, aby důsledně a bez zbytečného odkladu dodržoval ústavu. tato výzva souvisí se zmíněným návrhem premiéra na Babišovo odvolání z vlády, které Zeman zatím neprovedl.

Šlechtová, která v rozhovoru ve vysílání ČT bránila ministra financí Babiše, uvedla, že jen za dobu, co byla ve vysílání, schytala za svůj postoj po sociálních sítích řadu nadávek. 

 

Související články