Šlechtová věští: Babiš bude za pár let ikonou České republiky

Politická krize

Šlechtová věští: Babiš bude za pár let ikonou České republikyNOVÉ 1
Domov

Echo24

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (nestr. za ANO) se ve středu bila za šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v souvislosti se snahou premiéra Bohuslava Sobotky odvolat ho z vlády a také s dnešním usnesením sněmovny. Šlechtová prognózuje blízkou budoucnost Česka. „Zopakuji to, Babiš je ikonou české politiky a myslím, že za pár let bude tato věta ikonou celé republiky,“ prohlásila zcela vážně ministryně pro místní rozvoj v České televizi.

Sněmovna se po mnohahodinové rozpravě ve středu usnesla, že ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš opakovaně veřejně lhal a zneužíval svá média ke kompromitaci politických soupeřů. Poslanci navíc vyzvali prezidenta Miloše Zemana, aby důsledně a bez zbytečného odkladu dodržoval ústavu. tato výzva souvisí se zmíněným návrhem premiéra na Babišovo odvolání z vlády, které Zeman zatím neprovedl.

Šlechtová, která v rozhovoru ve vysílání ČT bránila ministra financí Babiše, uvedla, že jen za dobu, co byla ve vysílání, schytala za svůj postoj po sociálních sítích řadu nadávek.