1 "je lepší než Schulz"

Modlíme se za vítězství Merkelové, překvapil Orbán

NOVÉ

Témata: , , , ,

Maďarský premiér Viktor Orbán se modlí za to, aby německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) v neděli vyhrála parlamentní volby, a to i přesto, že patří k nejtvrdším kritikům její migrační politiky. S odvoláním na maďarský rozhlas o tom dnes informují německá média, podle nichž se Orbán více než úspěchu Merkelové obává vítězství jejího vyzyvatele a šéfa sociální demokracie Martina Schulze.

Příčinou Orbánova postoje je to, že Schulz prosazuje, aby se zemím, které odmítají přijímat uprchlíky podle kvót na jejich přerozdělování, krátily evropské fondy. Merkelová nic takového nechce, i když i ona se staví za naplnění kvót. Maďarsko kvóty stejně jako ostatní země Visegrádu odmítá.

„Pronášíme tichou modlitbu za prodloužení mandátu německé kancléřky Angely Merkelové,“ řekl tak Orbán překvapivě v pravidelném rozhlasovém rozhovoru. Vítězství současné šéfky německé vlády je podle něj v maďarském zájmu, protože je jeho zemi přátelštější než „sociálnědemokratický kandidát na kancléře Martin Schulz vyjadřující se o nás bez respektu“.

Dosavadní průzkumy nasvědčují tomu, že se Orbánovi jeho přání splní. Konzervativní unie CDU/CSU je jasným favoritem voleb, a Merkelová by tak i po nich měla zůstat v čele vlády.

Čtěte také: Schulz nabídl Merkelové post vicekancléřky. Na vítězství si věří

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.