1 ČERNOŠSKÝ MODEL V REKLAMĚ

Slováci jako Češi. Černoch v reklamě vadí i tam

, , NOVÉ

Témata: , , ,

Nenávistné komentáře na sociální síti vyvolala reklama slovenské firmy na sportovní oblečení Nebbia, která jako modela angažovala muže tmavé pleti. Podnik se černocha zastal. Podobný případ řešil nedávno v České republice mezinárodní obchodní řetězec Lidl, který v reklamním letáku použil černošského modela.

„Člověk, který je na naší fotce, je náš dobrý přítel Dennis. Je to Evropan, tak jako ty. Má vysokoškolské vzdělání, postavu, jakou ty nikdy mít nebudeš, doma krásnou ženu (je bílá a je blond). Dennisova fantastická postava a sportovní výsledky byly důvodem, že jsme ho vybrali do našeho týmu,“ napsal výkonný ředitel slovenské firmy Nebbia Martin Pecko v reakci na rasistické komentáře.

Množství nenávistných reakcí vyvolal příspěvek na Facebooku, který firma Nebbia zveřejnila minulý týden. Propaguje sportovní oblečení, které předvádí model tmavé pleti a vedle něj stojí dívka. „Máte už dost studených zimních dnů? Osvěžte se naší kolekcí,“ stojí v příspěvku.

Černošským modelem je osmadvacetiletý Dennis Johansen, který se narodil v Keni a od svých dvou let vyrůstal v Norsku. Slovenská společnost s ním spolupracovala i dříve. Pecko uvedl, že rasistické komentáře firmu zklamaly. Podnik je na trhu už od roku 1997.

V České republice vyvolala v lednu bouři reklama v letáku mezinárodního obchodního řetězce Lidl. Urážlivé komentáře na adresu modela Alpha Dia, který pochází ze Senegalu, vyvolaly pozornost médií také v řadě evropských zemích, mimo jiné na Slovensku, v Maďarsku či v Německu.

Čtěte také: ‚Černoch z Lidlu‘ opět v české reklamě. Stal se tváří luxusního mobilu Xiaomi

Černošského modela z letáku Lidlu kauza v Česku šokovala

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.