1 Demonstrace proti Babišovi a Zemanovi

Pryč s Babišem a Zemanem. Demonstranty povede i falešný Babiš

NOVÉ

Témata: , ,

Demonstrace „Je to na nás! Proč? Proto!“ proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi neutichají a protestující se dnes v 18 hodin opět plánují po celé České republice sejít a vyjádřit nesouhlas s jejich politikou. Požadují jejich okamžitý konec. V Praze na Václavském náměstí mimo jiné vystoupí i imitátor Andreje Babiše Adam Vrbas a protestující se po 19 hodině navíc vydají na Hrad.

„Tentokrát plánujeme kratší projevy a celkově kratší trvání a poté by se mělo pokračovat pochodem na Hrad. Měla by být i sranda, jelikož vystoupí Adam Vrbas, který imituje Andreje Babiše,“ uvedla pro Echo24 organizátorka Šárka Fialová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Falešný“ Andrej Babiš se protestů zúčastnil již minulý týden v Brně, kde při svém vystoupení rozdával koblihy stejně, jak to dělá skutečný Babiš během předvolebních kampaní. Na pódiu dále vystoupí například novinář Mikuláš Kroupa, duchovní Elva Frouz, ředitel branického divadla Václav Čížkovský a herci a studenti.

Čtěte více: „Koblihou vám zavřu hubu.“ Demonstraci pobavil falešný Babiš

Protesty se budou navíc stejně jako minule konat i v dalších městech, konkrétně v Brně, Olomouci, Ostravě, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Liberci, Uherském Hradišti. Některá další města zorganizovala společné facebookové události a jízdy do nejbližších měst, kde se akce konají.

Požadavky organizátorů se od minule trochu změnily. Zatímco odchod Andreje Babiše a jeho nahrazení někým, kdo nebude spojen s hnutím ANO či koncernem Agrofert stále trvá, v souvislosti s koncem Miloše Zemana tlačí organizátoři i demonstranti na to, aby senátoři podali ústavní žalobu na prezidenta za hrubé porušení ústavy. Demonstrace jsou připraveni pořádat pravidelně do té doby, než budou jejich požadavky vyslyšeny.

Čtěte více: Vládní krize míří k Ústavnímu soudu. Ve hře je i konec Zemana

S tím souvisí i financování takových akcí. Šárka Fialová pro Echo24 opět potvrdila, že nechtějí žádnou finanční ani jinou veřejnou podporu od politických stran, aby tím nebyly jejich akce zdiskreditovány. Finance shání přes transparentní účet. „Během dvou dnů se nám podařilo vybrat dostatek. Je to úžasné, opravdu super,“ řekla krátce pro Echo24 Fialová.

Babiš demonstrace neřeší

Demonstrace tisíců lidí, které se konaly minulou středu však s Andrejem Babišem zjevně vůbec nehnuly a odcházet kvůli nim určitě nehodlá. Pár dní po demonstraci veřejně prohlásil, že jeho příspěvek na sociálních sítích, který zveřejnil k jednomu svému výroku ve sněmovně, má více lajků, než bylo na Václavském náměstí lidí.

Podle odhadů se v jednu chvíli na náměstí sešlo až 20 tisíc lidí a další protestovali v ostatních městech, z nichž vynikaly například Brno či Liberec, kam na ten samý večer naplánoval schůzku s představiteli koaličních stran Miloš Zeman. Protestující se tak sešli před hotelem, kde jednání probíhala.

Čtěte také: Žvýkačka na chodníku je oblíbenější než Andrej Babiš

Na středeční protesty z minulého týdne navázala i čtvrteční demonstrace na Hradčanském náměstí v Praze, kde se sešly stovky lidí. Demonstranti zaplnili prostor před Matyášovou branou, která je západním vstupem do Pražského hradu. Řečníci vyzývali politiky, aby řešili vládní krizi.

Čtěte více:„Lže! Ať okamžitě odstoupí!“ Tisíce lidí vyrazí do ulic protestovat proti Babišovi

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.