Lezec Ondra postoupil do finále olympijského závodu. V semifinále skončil těsně druhý

OLYMPIJSKÉ HRY

Český lezec Adam Ondra. Foto: Český olympijský tým
1

Český lezec Adam Ondra si zajistil místo ve finále. Po pondělním boulderingu byl na páté pozici, od olympijského finále ho dělila druhá část kvalifikace kombinace, tedy lezení na obtížnost. Ondra se v něm bodově dostal mezi osm nejlepších lezců, získal 68 bodů, dohromady s pondělním boulderingem jich má celkem 116,8. Umístil se tak na druhém místě, těsně za Britem Tobym Roberts, který získal celkem 122,2 bodu.

V druhé části kvalifikace kombinace lezl jednatřicetiletý brněnský rodák na obtížnost, přičemž jde o jeho nejsilnější zbraň. V boulderingu a obtížnosti má dohromady na kontě čtyři tituly mistra světa.

Ondra v první polovině semifinále předvedl skvělý výkon a mezi dalšími devatenácti lezci si vybojoval pátou pozici. Hned na úvod sahal po konečném chytu, neboli topu, nakonec zapsal 9,6 bodu. Na druhé cestě dosáhl totožného skóre, na třetí zvládl jen první zónu. Nejlépe se mu vydařil čtvrtý boulder, který na třetí pokus zdolal až na vrchol, což poté bouřlivě oslavil. Získal celkem 48,7 bodu.

V pátečním finále budou sportovci začínat od nuly. Ondra je podle sázkových kanceláří mezi českými favority na medaili. Doplňují jej oštěpař Jakub Vadlejch a kanoisté Josef Dostál s Martinem Fuksou.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Olympiáda jako předzvěst přídělů na maso?