1 REKORDNÍ POČET VRAŽD

Osm tisíc vražd za tři měsíce. Válka drogových kartelů v Mexiku je zničující

, NOVÉ

Témata: , ,

Mexiko letos zaznamenalo nárůst počtu násilných trestných činů, v období od ledna do března se v zemi stalo 8493 vražd. Vyplývá to z oficiálních statistik, které zveřejnila agentura AFP. Jde o nárůst o 9,6 procenta oproti stejnému období loňského roku, uvedly úřady.

V loňském roce se přitom v Mexiku stalo vůbec nejvíce vražd od roku 1997, kdy úřady začaly vést příslušné statistiky. Zaznamenáno jich bylo přes 33 500. Rekordní čísla z letošního roku jsou v rozporu s tvrzením prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora, že během jeho mandátu, který začal loni v prosinci, počet vražd nenarůstá, poznamenala AFP.

Mexiko se začalo potýkat s násilnostmi zejména poté, co vláda zahájila válku s brutálními drogovými kartely. Mnohdy se jí podařilo dopadnout jejich vůdce, což ovšem mělo za následek rozdrobení drogové scény a tím i stále zuřivější všestranně zničující boj o nadvládu.


Čtěte dále: Maduro nedá svou kůži zadarmo. Do konce roku chce rozšířit své milice o milion členů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.