1 kouzlo nefungovalo

Nigerijský šaman zkoušel zaklínadlo neprůstřelnosti. Nefungovalo

, NOVÉ

Témata: ,

Šaman v Nigérii zemřel poté, co na něm jeden z jeho klientů testoval zaklínadlo, které má člověku zajistit neprůstřelnost těla. Podobné incidenty nejsou v africké zemi ojedinělé, informuje server BBC

Šestadvacetiletý muž požádal svého klienta, aby na něho vystřelil. Akce měla být podle jejich vyjádření bezpečná, šaman předtím použil tzv. zaklínadlo neprůstřelnosti. Druhý muž jej poslechl a vystřelil. Zjistil ovšem, že zaklínadlo bylo neúčinné – šaman na místě zemřel. Střelec byl zatčen nigerijskou policií, ta ho podezřívá z vraždy. 

Podle BBC nejde o první případ, používání zaklínadel je mezi částí Nigerijců velmi populární. Lidé věří, že jim použití zaklínadel pomůže od běžných nemocí až po ty nejzávažnější, šamany vyhledávají i v případě dalších problémů. Případů, kdy lidé zkoušeli, zda jim zaříkání zajistí neprůstřelnost v poslední době přibývá. Stejný účinek mají mít podle tvrzení šamanů i některé léky. 

V lednu řešila policie případ muže, který prodával tekutinu, jejíž vypití mělo zajistit stejný účinek. Své klienty ubezpečil o tom, že ho po vypití nápoje kulka nemůže ohrozit, i tento případ však skončil tragicky.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Žena vylezla na Sochu Svobody. Protestovala proti Trumpově imigrační politice

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.