Hubne Trump? Byl na hranici obezity, teď prý steaky a hamburgery nahradil rybou

Trumpova dieta

Hubne Trump? Byl na hranici obezity, teď prý steaky a hamburgery nahradil rybouNOVÉ 1
Svět

mm Echo24

Americký prezident Donald Trump zřejmě zahájil dietu. Steaky a hamburgerové placky vyměnil za méně tučné ryby. Pálit kalorie chce hraním golfu, po hřišti ale stále jezdí golfovým vozíkem. Podle zpravodajského serveru CNN má také společně s dcerou Ivankou na chystané akci Bílého domu upozornit na to, jak důležité je fyzickou kondici udržovat.

Ronny Jackson, lékař Bílého domu, v lednu před novináři přiznal, že Trump nedodržuje správně pravidelné cvičení a jeho váha, v té době 239 liber (zhruba 108 kilogramů), je na hranici obezity. „Někteří lidé cvičí, někteří ne. Nedělají to jakou součást každodenní rutiny. A řekl bych, že to je právě ta kategorie, do které prezident spadá,“ řekl CNN Ronny Jackson. Doporučil mu tedy zhubnout 10 až 15 liber. Společně s jeho dcerou Ivankou a manželkou Melanií se snaží prezidentovu dietu zlepšit. Chtěli pro něho získat výživového poradce, aby se setkal s kuchaři z Bílého domu, a zrenovovat jeho tělocvičnu. „Je více nadšený z diety než ze cvičení, uděláme ale obojí,“ vyjádřil se také Jackson.

Během prezidentské kampaně bylo zveřejněno hodnocení, že se Trump v případě zvolení hlavou státu stane vůbec tím nejzdravějším prezidentem. Jeho tehdejší lékař Harold Bornstein ale nedávno uvedl, že mu Trump celou lékařskou zprávu nadiktoval. „Nadiktoval celý dopis,“ řekl Bornstein televizi NBC. Lékařská zpráva mimo jiné uvádí, že výsledky Trumpových laboratorních testů a krevního tlaku jsou neuvěřitelně výborné. „Nebylo to mé odborné hodnocení,“ dodal.

Psali jsme o tom zde: Nejzdravější prezident. Tu zprávu mi Trump sám diktoval, tvrdí jeho bývalý lékař

Kuchaři byli poučeni, jak snížit tuky a kalorie v hlavních pokrmech a snažit se o zdravější varianty jídel během společných obědů a večeří s poradci a zákonodárci, na talíři se také objevily větší porce zeleniny. Mimo Bílý dům je však prezidentovi ponechán vlastní výběr jídla, proto obvykle požádá o oblíbený steak s kečupem.

Trump ale dietu porušuje častěji. Ve floridském resortu Mar-a-Lago byl několikrát viděn, jak si u bufetové linky na talíř nabírá kalorická jídla, pečené hovězí maso a velké množství bramborové kaše. Na svých golfových turnajích má zase ve zvyku dávat si cheeseburgery.

Bývalí američtí prezidenti se v udržování kondice naopak vyžívali. Barack Obama hrál basketbal až do doby, kdy mu to neumožnily problémy s koleny. George Bush zase vyžadoval nákup nového sportovního vybavení včetně činek.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.