1 Bakalovo odcházení

Finančník Bakala prodává Forum Karlín

, NOVÉ

Témata:

Finančník Zdeněk Bakala prodává multifunkční komplex Forum Karlín v pražském Karlíně. Obchod za 1,3 miliardy korun se blíží do finále, informují úterní Lidové noviny s odkazem na Bakalova mediálního zástupce Vladimíra Bystrova.

Zdeněk Bakala nemovitost vlastní prostřednictvím společnosti North-Line. „Jednání o prodeji budovy probíhají. Do jejich skončení nemůžeme sdělovat více podrobností,“ citují LN Vladimíra Bystrova. Cena by se údajně měla pohybovat kolem 1,3 miliardy korun a kupující je prý již vybrán.

Multifunkční komplex Forum Karlín se začal stavět v roce 2011, dokončen byl o tři roky později. Zahrnuje dva objekty, a to zrekonstruovanou industriální budovu bývalé prvorepublikové kotlárny závodů ČKD, v níž sídlí vydavatelství Economia, a moderní budovu se sálem pro 3000 návštěvníkůt a kancelářemi na ploše 9 500 m2.

Investice do výstavby komplexu Forum Karlín podle návrhu španělského architekta Ricarda Bofilla přesáhly miliardu korun.

Zdeněk Bakala, bývalý spolumajitel těžební firmy OKD, se postupně zbavuje aktiv v Česku. Z velkých majetků mu v tuzemsku zbývá už jen vydavatelství Economia s týdeníky Respekt a Ekonom a Hospodářskými novinami, a zmíněný komplex Forum Karlín, dodávají LN.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.