1 Žebříček Airbnb

Žebříček nejlepších měst pro homosexuály. Jak se umístila Praha?

, NOVÉ

Témata: , ,

Platforma pro soukromé ubytování Airbnb zanalyzovala stovku hlavních destinací podle jejich atraktivity pro LGBT komunitu. Jaké jsou nejlákavější cíle pro gaye a lesby z celého světa na základě různých kritérií, například nočního života, nabídky pride festivalů, cestování nebo randění na Tinderu, vyhodnotila hned v několika kategoriích. Celkově získal nejvíce bodů New York, za ním se umístil Madrid a San Francisco. Praha se na první příčky nedostala.

V kategorii noční život se nejvýše umístil New York s 69 místy k navštívení, následovaný Los Angeles, Tokiem či Berlínem. Pride festivalům zase vévodí ten v brazilském Sao Paulu, kam loni přišly tři miliony návštěvníků, v závěsu za ním je Toronto či Madrid.

V kategorii cestování za festivaly a jejich propagaci v průvodcích vyhrál Londýn. Na předních pozicích se umístily také Paříž, Montreal nebo Barcelona.

New York jako hlavní světové centrum LGBT komunity má v rámci ní též největší počet uživatelů Tinderu.

V žebříčku byla zohledněna také možnost stejnopohlavního manželství, kterou jako první stát světa zavedlo Nizozemsko roku 2001. Města Amsterdam, Rotterdam a Utrecht jsou tedy na vrcholu žebříčku, za nimi Brusel s Antverpami a několik kanadských měst. Praha se neumístila ani v jedné kategorii v první desítce.

Čtěte také: Část poslanců chce manželství i pro gaye a lesby. Pro jsou i Hřebejk či Navrátilová

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.