Tisíce lidí v růžovém se zúčastnily pochodu proti rakovině prsu

POCHOD PROTI RAKOVINĚ

Tisíce lidí v růžovém se zúčastnily pochodu proti rakovině prsuAKTUALIZOVÁNO
Pochod proti rakovině prsu v roce 2014 Foto:

FOTO: shutterstock.com (Ilustrační foto)

1
Domov
Sdílet:

Tisíce lidí s růžovými balónky a tričky se v Praze zúčastnily pochodu proti rakovině prsu. Smyslem růžového průvodu je podpořit ženy, které bojují s rakovinou prsu, a zvýšit povědomí veřejnosti o možnostech prevence.

Během 18 let, kdy se pochod koná, se na boj proti nemoci získalo více než 110 milionů korun, řekla novinářům Alena Pytlíčková ze společnosti Avon, která akci organizuje.

„Za 18 let jsem předali přes 110 milionů korun. Naším klíčovým projektem Za zdravá prsa zlevňujeme vyšetření na mamografu nebo sonografu, protože cena toho vyšetření je často důvodem, proč na něj ženy nechodí,“ uvedla Pytlíčková. Dodala, že zkušenost s rakovinou prsu má každá osmá žena.

Účastníci pochodu se sešli na Staroměstském náměstí, odkud přesně v poledne vyšli na přibližně tříkilometrovou trasu. Přibližně po hodině první lidé dorazili do cíle na ostrově Štvanice. Vstupenkou na koncert a doprovodný program na Štvanici je tradičně tričko. Návrhářka Klára Nademlýnská pro letošní ročník připravila růžovou variantu pro ženy a šedivou pro muže, k dostání byla také dětská verze.

Ve stáncích na startu i v cíli se prodávaly také náramky, růžové víno, dětské batůžky, čelenky nebo kosmetické taštičky. Výtěžek z prodeje jde na prevenci rakoviny prsu, projekty pro pacientky nebo vyhodnocování screeningových dat.

Kromě triček jsou symbolem pochodu růžové balónky, které lidem rozdávaly mladé pacientky s rakovinou prsu. Jedním z bodů programu na Štvanici je jejich hromadné vypuštění. „Je to pro nás chvilka zamyšlení a vzpomínek na ty, kteří tu mezi námi už bohužel nemůžou být. Jde o speciální moment, který je symbolem celé akce,“ uvedla Pytlíčková. Podle pořadatelů jsou balónky vyrobené z ekologicky rozložitelného materiálu.

Charitativní akci stejně jako v minulých letech podpořily známé osobnosti, například zpěvačky Tonya Graves a Debbi, herečky Iva Pazderková, Vanda Hybnerová nebo Hana Holišová. Mezi ambasadory jsou také muži, akci poněkolikáté podpořil zpěvák David Deyl, herec Roman Vojtek či olympijský vítěz David Svoboda.

Partnerské organizace během odpoledního programu na Štvanici představovaly lidem například metody samovyšetření prsů na realistických modelech.

Podobné akce se konají ve více než 50 zemích světa. Loňského ročníku se v Praze zúčastnilo 23 000 lidí.


Čtěte také: V Singapuru zatkli dvojníka Kim Čong-una. Trumpův dvojník potíže neměl

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články