1 Nejúspěšnější mladí

Top 30 pod 30. Prestižní magazín zařadil Kvitovou mezi nejlepší mladé sportovce Evropy

, NOVÉ

Témata: , ,

Je zavedeným pravidlem, že magazín Forbes vydává všelijaké žebříčky, patří k nim i jeden každoroční s názvem 30 pod 30, který oceňuje mladé osobnosti, úspěšné ve svém oboru. Do třicítky oceněných evropských sportovců pro rok 2019 magazín tentokrát zařadil i českou tenistku Petru Kvitovou. Ta se v letošním roce stala světovou dvojkou, za sebou má také dvě vítězství ve slavném Wimbledonu.

Talenty Forbes vyhlašuje v řadě kategorií –  v kultuře či zábavě, v oblasti technologií nebo zdravotnictví. A také ve sportu a videohrách. Sem se vyjma Kvitové probojovali kupříkladu francouzský fotbalista Antoine Griezmann, jeho kolega N‘Golo Kanté, britská sprinterka Dina Asher-Smithová či tvůrce videoherního Zaklínače Mateusz Momaszkiewicz. 

Osmadvacetiletá česká tenistka je jedna z nejúspěšnějších současných světových hráček. Nebýt těsného výsledku ve finále Australian Open, v němž podlehla Japonce Naomi Ósakaové, byla by světovou jedničkou. Jde o vítězku 26 turnajů WTA ve dvouhře, včetně Wimbledonu, který vyhrála v letech 2011 a 2014 a Turnaje mistryň (2011). Na OH 2016 v Riu de Janeiro získala bronz ve dvouhře. Je také šestinásobnou vítězkou Fed Cupu, který se spoluhráčkami  z národního týmu vyhrála v letech 2011, 2012, 2014, 2015, 2016 a 2018. Vloni také za své zásluhy v oblasti sportu od prezidenta Miloše Zemana obdržela medaili Za zásluhy. 

Kvitová se také stala tváří několika značek jako jsou Nike, Wilson, TAG Heuer a L‘Occitane.

Čtěte také: Obžalovaný v případu Kvitová zpochybnil průběh procesu, při němž tenistka poznala

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.