1 Japonská jakuza

Nový miliardový byznys mafie – pytlačí „mořské okurky“

, NOVÉ

Témata: , ,

Pašování a prodej drog, praní peněz, prostituce, teď i pytláctví sumýšů. Japonská mafie jakuza si přidala další položku na svůj repertoár kriminálních činů. Gangy „mořské okurky“ nelegálně vyváží především do Číny, kde jsou považovány za kulinářskou specialitu, informuje The Telegraph.

Sumýši jsou v Asii a především Číně hodně populární. Za minulý rok týdeník Shukan Bunshun jejich vývoz z Japonska vyčíslil na v přepočtu více než 4,2 miliardy korun. Na tento trh se v posledních letech orientovaly i gangy japonské jakuzy. Sumýše pytlačí a následně prodávají.

Japonská policie se snaží pašeráky zachytit při páchání trestného činu, ale gangy jakuzy podle serveru The Telegraph buď prchají na vysokorychlostních člunech, nebo úlovky pustí zpátky do moře.

Minulý rok byl zatčen šéf největší jakuzské organizace Yamaguchi-gumi kvůli držení šedesáti tun sumýšů, dostal pokutu v přepočtu přes dvacet milionů korun.

Jakuza je japonská zločinecká organizace, která získává příjem především z protizákonných činností jako prostituce, obchod s drogami nebo hazard. Členové jsou známí svým výrazným tetováním. Samotný název jakuza pochází z japonské karetní hry Ojčokabu a označovalo nejhorší karetní kombinaci.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Hackeři připravili japonskou kryptoměnovou burzu o téměř 11 miliard korun

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.