1 Japonská jakuza

Nový miliardový byznys mafie – pytlačí „mořské okurky“

, NOVÉ

Témata: , ,

Pašování a prodej drog, praní peněz, prostituce, teď i pytláctví sumýšů. Japonská mafie jakuza si přidala další položku na svůj repertoár kriminálních činů. Gangy „mořské okurky“ nelegálně vyváží především do Číny, kde jsou považovány za kulinářskou specialitu, informuje The Telegraph.

Sumýši jsou v Asii a především Číně hodně populární. Za minulý rok týdeník Shukan Bunshun jejich vývoz z Japonska vyčíslil na v přepočtu více než 4,2 miliardy korun. Na tento trh se v posledních letech orientovaly i gangy japonské jakuzy. Sumýše pytlačí a následně prodávají.

Japonská policie se snaží pašeráky zachytit při páchání trestného činu, ale gangy jakuzy podle serveru The Telegraph buď prchají na vysokorychlostních člunech, nebo úlovky pustí zpátky do moře.

Minulý rok byl zatčen šéf největší jakuzské organizace Yamaguchi-gumi kvůli držení šedesáti tun sumýšů, dostal pokutu v přepočtu přes dvacet milionů korun.

Jakuza je japonská zločinecká organizace, která získává příjem především z protizákonných činností jako prostituce, obchod s drogami nebo hazard. Členové jsou známí svým výrazným tetováním. Samotný název jakuza pochází z japonské karetní hry Ojčokabu a označovalo nejhorší karetní kombinaci.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Hackeři připravili japonskou kryptoměnovou burzu o téměř 11 miliard korun

Z nového čísla Sire Karle, je tu další náš krajan. S filozofem a estetikem Tomášem Kulkou nejen o Izraeli

Echo týdne: Chemnitz, zbrojní dodávky a berlínská zeď ● Kauza: Zeď proti nepřátelům demokracie ● Salon: Média jako nepřítel lidu ●
Rozhovor s antropologem Radanem Haluzíkem: Proč jdou chlapi do války

Splněný sen Mattea Salviniho Novou hvězdou italské politiky je excentrik z Milána
Wanderlust: poutník na cestě za rozkoší V čem bylo umění 19. století nepřekonatelné
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.