1 kandidatura za ostravsko?

Paroubek do Senátu? Část ČSSD si to přeje

, NOVÉ

Témata: ,

Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek by mohl svou bývalou stranu reprezentovat v podzimních volbách do Senátu. O jeho schválení jako kandidáta v Ostravě požádal předsednictvo strany bývalý poslanec Adam Rykala. Informuje server idnes.

„Je předčasné se k tomu vyjadřovat. Bude ještě tolik rozhodovacích úrovní, bude to tak na 14 dní. Zatím jsem pochopil, že to chtějí členové a snad i okresní výbor v Ostravě,“ komentoval pro idnes svou případnou kandidaturu sám Paroubek.

Pod žádostí na Paroubkovu kandidaturu za ČSSD do Senátu pro volební obvod 71 Ostrava-město je podepsán místopředseda Okresního výkonného výboru ČSSD Ostrava Adam Rykala, ten argumentuje nominací od čtyř stranických buněk na Ostravsku.

Předsednictvo strany zatím však nechce případnou kandidaturu svého historicky nejúspěšnějšího předsedy komentovat. Bude se o ní rozhodovat pravděpodobně až v červnu, tedy poté, co ČSSD vyřeší svoje vládnutí s hnutím ANO.

Čtěte také: Přivedl ČSSD na úroveň hvězdné pěchoty, zkritizoval Paroubek Sobotku

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Světové velmoci na hraně. Je další velká válka nevyhnutelná?

Echo týdne: BIS, stará doba a pražští sankyloti ● Téma: Druhá transformace ● Kauza: Ťokovy dálnice ● Komentář: Politika utopená v krvi ● Esej: Proč je les oslabený?

Právní řád v Česku nefunguje Bývalý velvyslanec Milan Sedláček o sobě a české justici
Láska za časů internetu Hledáte trvalý vztah? Bez tradičních metod to nepůjde
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.