1 NÁSILÍ NA ŽENÁCH

Loni bylo ve světě zabito přes 80 tisíc žen, z nich 58 procent svými partnery či členy rodiny

NOVÉ

Témata: , , ,

Loni bylo ve světě zabito kolem 87 000 žen, z toho na 50 000, tedy 58 procent, svými partnery nebo členy rodiny. Každou hodinu je v rámci rodiny nebo partnerského vztahu zabito šest žen, vyplývá z údajů, které podle agentury APA zveřejnil Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC).

Poměrně nejvíce ženských obětí vražd vykazuje Afrika, kde byly v roce 2017 svým partnerem zabity tři ženy ze 100 000. V Evropě takto neblaze skončilo 0,7 procenta žen, což je nejméně na světě.

V absolutních číslech však bylo nejvíce ženských obětí vražd souvisejících s rodinnými nebo partnerskými vztahy zaznamenáno v Asii – přibližně 20 000.

UNODC v této souvislosti vyzval politiky, aby se zasadili o potírání nerovnosti mezi pohlavími a diskriminace. V neděli je Mezinárodní den proti násilí na ženách a tímto dnem podle APA začíná celosvětová kampaň 16 dní proti násilí na ženách a dívkách. Potrvá do 10. prosince, což je Mezinárodní den lidských práv.


Čtěte dále: Čeští otroci v Británii. Obchodníci s lidmi nutili šestici Čechů k práci i násilím

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.