1 Odškodnění v Americe

Děti shodily na ženu nákupní vozík. Na nákupním centru vysoudila miliardu

NOVÉ

Témata: , ,

Američanka Marion Hedgesová jako odškodnění za těžká zranění způsobená nákupním vozíkem, který na ni shodily z nadzemního parkoviště dvě děti, dostane 45 milionů dolarů (997 milionů korun). Rozhodla o tom soudní porota, napsala agentura AP. Třiapadesátiletá Hedgesová, která je v New Yorku známá svými dobročinnými aktivitami, verdikt přivítala a označila ho za konec velmi dlouhé cesty.

Incident se stal v říjnu 2011 v nákupním centru v newyorské čtvrti Harlem, kde Hedgesová u příležitosti svátku halloween kupovala sladkosti pro děti ze sociálně slabých rodin. Když procházela pod rampou, která obchodní dům spojuje s nadzemními garážemi, dopadl na ni nákupní vozík. Ten pro zábavu z ochozu shodili dva chlapci, kterým tehdy bylo 12 a 13 let, za což jim byla nařízena léčba v ústavu pro děti s problémovým chováním.

Hedgesová uvedla, že oba chlapce neobviňuje, neboť to byl následek faktu, že neměli jiné možnosti, jak trávit volný čas. Naopak zažalovala majitele nákupního centra a také tamní bezpečnostní agenturu, protože podle ní přehlíželi stížnosti lidí, kteří hlásili, že děti mění středisko v malou válečnou zónu. Majitel i agentura se proti verdiktu odvolali.

Část peněz chce Hedgesová věnovat jistému centru pro děti a mládež, aby podpořila jeho programové aktivity. Rodina také tvrdí, že incident pro ni byl mimořádnou finanční zátěží a že si musela půjčit peníze.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Stát křivě obvinil manažera z pedofilie. Po pěti letech dostane odškodnění 300 tisíc


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.