1 Šetření praktik detektivů

GIBS stíhá dva detektivy. Údajně mučili spoutaného Roma a nutili ho k přiznání

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Generální inspekce bezpečnostních sbor (GIBS) minulý týden zahájila stíhání dvou českobudějovických detektivů kteří měli mučit dvaatřicetiletého Roma a nutit ho, aby se přiznal k činům, kterých se nedopustil. O události poprvé informovala Česká televize. Dvojici hrozí až osm let za mřížemi, uvedla inspekce na svých stránkách.

„Oběma policistům bylo sděleno obvinění ze spáchání zločinu mučení a jiné nelidské a kruté zacházení,“ píše se v tiskové zprávě GIBS. Podle ní detektivové muži vulgárním způsobem nadávali a vyhrožovali mu. „Poté došlo k úderu otevřenou dlaní do tváře poškozeného a k opětovným vulgárním výhrůžkám a k agresivnímu nátlaku.“

K záležitosti se vyjádřil i ředitel inspekce Radim Dragoun. „Následně pokračovaly vyhrůžky, na základě kterých se doznal k trestné činnosti, kterou nespáchal,“ uvedl šéf GIBS.

Čtěte také: Vláda podpořila Dragouna do čela GIBS. Nejsem vyslanec pana premiéra, říká o sobě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.