2

Minisukně povinně i v zimě a dešti. Firmě Schweppes hrozí pokuta 25 tisíc eur

, NOVÉ

Témata: ,

Potravinářské společnosti Schweppes a španělské modelingové agentuře Toté Vignau hrozí pokuty 25 tisíc eur (asi 625 tisíc korun) za to, že nutily své modelky k nošení minisukní a krátkých rukávů v nepříznivém počasí. Informoval o tom server elpais.com.

K události došlo během tenisového turnaje Barcelona Open Banc Sabadell. Osm modelek si stěžovalo, že při teplotách pod 10 ° C a v dešti na sobě mohly mít pouze minisukně a trička s krátkými rukávy. 

Generální svaz pracovníků (UGT) poté předložil případ inspektorátu práce katalánské vlády s tím, že jde o příklad sexuální diskriminace, a obviňuje společnosti, že neposkytly svým zaměstnancům řádné zdravotní záruky.

Inspektoři práce nyní došli k rozhodnutí a každá z firem by podle jejich doporučení měla zaplatit pokutu ve výši 25 000 €. Proti tomuto rozhodnutí se mohou firmy odvolat. 

Definitivní rozhodnutí o udělení pokuty má ale až ministerstvo. To jediné má pravomoc po firmách pokuty vymáhat, píše server.

Čtěte také: Španělsko vyšle drony proti pašerákům z Andorry a Gibraltaru

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.