1 Drony v boji proti pašerákům

Španělsko vyšle drony proti pašerákům z Andorry a Gibraltaru

, NOVÉ

Témata: , ,

Španělská daňová zpráva se rozhodla investovat více než půl milionu eur (přibližně 12 770 000 Kč) do pořízení dronů, které budou pomáhat s hledáním pašeráků. Zaměří se na nejkritičtější hraniční oblasti u Andorry a Gibraltaru, kterou prochází především pašeráci cigaret. Informuje o tom server The Local.

Španělská daňová zpráva počítá roční ztráty na daních kolem bilionu eur pouze kvůli pašování cigaret. Pašeráci využívají jejich nižší ceny v Gibraltaru, odkud je převáží do španělského městečka La Linea de Concepción. Podobně je tomu na hranicích s Andorrou, odkud se pašované zboží dostává různými cestami kolem města Seo de Urgel.

V boji s pašeráctvím plánuje španělská vláda zavedení kamerového systému ve městech. Ty doplní ještě drony, jejichž kamery budou vybaveny programem pro rozpoznávání obličejů. Každý z těchto dronů vydrží ve vzduchu 30 minut a bude schopen pochybu v okruhu jednoho kilometru od pilota. Jediným omezení je narušení vzdušného prostoru sousedních států, což platí hlavně u Gibraltaru.

Celní správa bude mít k dispozici i vozidla vybavená klasickými i 360° kamerami. Ty budou celníkům sloužit jako modernější verze periskopu a měly by odhalit skrytý pohyb pašeráků v okolí. Vozidla budou dále vybavena i zatmívacími okny, která přizpůsobít svou průhlednost venkovním podmínkám.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Nová finta dealerů drog – zásilku přinese dron

Malý dron narazil do přistávajícího letadla. Poškodil mu křídlo

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.