1 slovenská krize

Slovenský policejní prezident Gašpar skončí ve funkci

, NOVÉ

Témata: ,

Slovenský policejní prezident Tibor Gašpar 31. května skončí ve funkci. Premiér Peter Pellegrini řekl, že se na tom s Gašparem dohodli. O události informují slovenská média.

Podle Pellegriniho Gašpar nemůže skončit „dnes, zítra, ani příští týden“, protože by hrozila destabilizace policejního sboru. „Dohodli jsme se, že ukončí své působení ke dni 31.5. tohoto roku,“ oznámil Pellegrini.

Dnes dopoledne přitom Tibor Gašpar na tiskové konferenci řekl, že rezignovat nehodlá, bude ale respektovat, pokud ho ministr vnitra z funkce odvolá, nebo ho o odchod požádá.

Gašparův odchod požadovali demonstranti, kteří se domáhají změn po dosud neobjasněné únorové vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Protestující také chtějí, aby z funkce odešel zvláštní prokurátor Dušan Kováčik, který je v úřadu od roku 2004 a má na starosti stíhání za zneužívání moci a korupci mezi státními zaměstnanci a politiky. Jak vyplývá z loňských údajů jeho kanceláře, Kováčik v letech 2009 až 2017 dozoroval 61 případů, přičemž v žádném z nich nepadlo obvinění.

Čtěte také: Rezignovat nehodlám. Odejdu, až mě ministr odvolá, oznámil Tibor Gašpar

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.