1 slovenská krize

Slovenský policejní prezident Gašpar skončí ve funkci

, NOVÉ

Témata: ,

Slovenský policejní prezident Tibor Gašpar 31. května skončí ve funkci. Premiér Peter Pellegrini řekl, že se na tom s Gašparem dohodli. O události informují slovenská média.

Podle Pellegriniho Gašpar nemůže skončit „dnes, zítra, ani příští týden“, protože by hrozila destabilizace policejního sboru. „Dohodli jsme se, že ukončí své působení ke dni 31.5. tohoto roku,“ oznámil Pellegrini.

Dnes dopoledne přitom Tibor Gašpar na tiskové konferenci řekl, že rezignovat nehodlá, bude ale respektovat, pokud ho ministr vnitra z funkce odvolá, nebo ho o odchod požádá.

Gašparův odchod požadovali demonstranti, kteří se domáhají změn po dosud neobjasněné únorové vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Protestující také chtějí, aby z funkce odešel zvláštní prokurátor Dušan Kováčik, který je v úřadu od roku 2004 a má na starosti stíhání za zneužívání moci a korupci mezi státními zaměstnanci a politiky. Jak vyplývá z loňských údajů jeho kanceláře, Kováčik v letech 2009 až 2017 dozoroval 61 případů, přičemž v žádném z nich nepadlo obvinění.

Čtěte také: Rezignovat nehodlám. Odejdu, až mě ministr odvolá, oznámil Tibor Gašpar

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.