Ivanka veřejně popřála matce Ivaně k sedmdesátinám. Trump nikoliv

Přání k jubileu

Ivanka veřejně popřála matce Ivaně k sedmdesátinám. Trump nikolivNOVÉ
Ivana Trumpová Foto:

FOTO: Shutterstock

 

1
Svět

Echo24

První manželka současného amerického prezidenta Ivana Trumpová ve středu oslavila 70. narozeniny. Její dcera Ivanka jí k jubileu popřála na sociálních sítích Twitter a Instagram, kde zveřejnila fotografii z dětství v objetí matky. Britský bulvární deník Daily Express si všímá, že Donald Trump prostřednictvím twitteru své bývalé ženě negratuloval.

„Mami, ohromuješ všechny, kdo tě znají, a jsi pro ně zdrojem radosti,“ napsala Ivanka, která působí v Bílém domě jako poradkyně svého otce. „Mám tě hrozně ráda! Všechno nejlepší! (nebo jak ty říkáš: nikdy starší, jenom to trvá déle, než se ráno člověk nachystá!),“ doplnila v příspěvku s fotografií ze svého dětství.

Ivana Trumpová, za svobodna Zelníčková, se narodila 20. února 1949 ve Zlíně. S pozdějším americkým prezidentem se setkala v roce 1976, když pracovala jako modelka, svatba se konala o rok později. Sňatek ukončil rozvod v roce 1992 po Trumpově románku s bývalou Miss státu Georgia Marlou Maplesovou.

V rozhovoru s britskou televizí ITV Ivana před časem uvedla, že Trump se k ní v manželství nikdy nechoval špatně a že oba zůstali přáteli. Po rozvodu nicméně Trumpová vysoudila na exmanželovi 25 milionů dolarů či několik nemovitostí a její majetek se nyní počítá v miliardách dolarů. Trump se s ní také soudil kvůli jejímu románu For Love Alone (Sama na lásku), spor však skončil vzájemným urovnáním.

V poslední době se Ivana Trumpová nadále věnuje psaní a různým podnikatelským aktivitám. Její zatím poslední knihou je publikace s názvem Raising Trump (2017, Jak vychovat Trumpa), v níž odhaluje svůj život v komunistickém Československu, manželství a bouřlivý rozvod s Trumpem i výchovu společných dětí: Ivanky, Donalda juniora a Erica.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Transsexuální sportovkyně jsou podvod, napsala Navrátilová. Vyhodili ji za to z LGBT spolku

Bílý dům potvrdil Babišovu březnovou návštěvu u Trumpa