1 Odsouzený čínský aktivista

Čínský soud poslal aktivistu na 8 let do vězení. „Vyhrnu si rukávy,“ reagoval Wu Kan

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Soud v Číně v úterý poslal za podvratnou činnost na osm let do vězení známého aktivistu Wu Kana, který se v minulosti zapojil do řady manifestací za lidská práva. Wu se chce proti verdiktu odvolat, napsala agentura AP.

„Zůstanu věrný našim původním ambicím, vyhrnu si rukávy a vyvinu mimořádné úsilí,“ prohlásil Wu v narážce na dobře známé fráze používané prezidentem Si Ťin-pchingem, které podle AP užívá k povzbuzení činnosti komunistických činitelů. K verdiktu poznamenal, že je straně za takovouto vznešenou poctu vděčný.

Wu byl v roce 2015, kdy úřady spustily vlnu zatýkání právníků a lidskoprávních aktivistů, zadržen mezi prvními. Projednávání jeho případu, na které dva roky čekal ve vazbě, přišlo na řadu letos v srpnu.

Ke kritice režimu používal Wu internet a také protestní vystoupení, která tvrdou a výsměšnou stylizací poutala pozornost. Pracoval také pro advokátní společnost, která se věnovala citlivým případům.

Čtěte také: VIDEO: Jen pro odvážné. Čína má nejdelší skleněnou lávku a světě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.