1 Odsouzený čínský aktivista

Čínský soud poslal aktivistu na 8 let do vězení. „Vyhrnu si rukávy,“ reagoval Wu Kan

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Soud v Číně v úterý poslal za podvratnou činnost na osm let do vězení známého aktivistu Wu Kana, který se v minulosti zapojil do řady manifestací za lidská práva. Wu se chce proti verdiktu odvolat, napsala agentura AP.

„Zůstanu věrný našim původním ambicím, vyhrnu si rukávy a vyvinu mimořádné úsilí,“ prohlásil Wu v narážce na dobře známé fráze používané prezidentem Si Ťin-pchingem, které podle AP užívá k povzbuzení činnosti komunistických činitelů. K verdiktu poznamenal, že je straně za takovouto vznešenou poctu vděčný.

Wu byl v roce 2015, kdy úřady spustily vlnu zatýkání právníků a lidskoprávních aktivistů, zadržen mezi prvními. Projednávání jeho případu, na které dva roky čekal ve vazbě, přišlo na řadu letos v srpnu.

Ke kritice režimu používal Wu internet a také protestní vystoupení, která tvrdou a výsměšnou stylizací poutala pozornost. Pracoval také pro advokátní společnost, která se věnovala citlivým případům.

Čtěte také: VIDEO: Jen pro odvážné. Čína má nejdelší skleněnou lávku a světě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.