Vítězství Plzně v HET lize

Fotbalový titul se vrací do Plzně. Viktoria porazila Teplice, Slavia padla s JabloncemNOVÉ 1

Fotbalisté Viktorie Plzeň si v předposledním kole nejvyšší české soutěže zajistili první příčku v letošní sezóně. V domácí Doosan Areně porazili Teplice 2:1. Pohár pro mistra ligy se tak po roční odmlce vrací do Plzně. Před rokem titul vybojovali fotbalisté Slavie. Pražský klub se ale letos musí se spokojit s druhým místem.

První gól Viktorie zajistil Michael Krmenčík. Jeho spoluhráč Chorý se dokázal ve vápně dostat k míči, udržet ho proti bránícímu protihráči a následně i z otočky přihrát před branku. Pro míč si seběhl Krmenčík a z první ho bez problémů napálil podél gólmana Diviše do sítě. Krmenčík byl hodně aktivní i po zbytek první půle, další gól už ale vytěžit nedokázal. Tlak plzeňských pokračoval i v druhém dějství, po několika šancích se vedení povedlo navýšit Milanu Petrželovi. Brankář na přízemní střelu na zadní tyč neměl. Teplice už stihli pouze stáhnout brankou Davida Vaněčka.

Také slávisté do duelu s Jabloncem vstoupili aktivně a do 10. minuty si dokázali vytvořit i několik zajímavých příležitostí. Nadšení červenobílých ale ve 13. minutě zchladil jablonecký Jakub Považenec, který ranou ze 30 metrů překonal brankáře Koláře. Vedení Severočechů navýšil Jan Chramosta, který se trefil ze značky pokutového kopu. Neštěstí Slavistů v prvním poločase dovršil Jakub Trávník, v 31. minutě poslal míč z pokutového kopu do levého dolního rohu. Slávie v druhém poločase vyvinula na soupeře značný tlak, skórovat se jí však dlouho nedařilo. Škoda hlavičkoval těsně nad, Hušbauer orazítkoval tyč, neujaly se ani pokusy Stocha s Frydrichem. A červenobílí tak už stihli pouze snížit, na 1:3 konečných upravoval v 83. minutě tvrdou střelou Jan Sýkora.

Plzeňská Viktorie je v čele HET ligy. Před posledním kolem má na kontě 63 bodů, druhá Slavia pouze 56, na třetí příčku si polepšil právě Jablonec, který má 53 bodů. Po výhře 1:0 předskočila Olomouc na čtvrté místo pražská Sparta, ta má bodů 52. Plzeňští tak mohou začít oslavovat zisk titulu, který před triumfem Slavie vyhráli dvakrát za sebou. Pohár pro mistra ligy získali také v letech 2010/2011 a 2012/2013.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.