1 Tučňákův manévr

VIDEO: Tučňák skočil vědcům do lodi. Zachránil se před tuleněm

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Jedinečný okamžik u břehů Antarktidy zachytila kamera v týmu vědců, průzkumníků a filmových tvůrců z organizace OceanX Media. Na krátkém videu, které na Facebooku vidělo už 940 tisíc lidí, skáče na jejich loď tučňák kroužkový. Neočekávaný pasažér hledal na lodi ochranu před tuleněm leopardím, který právě před zraky užaslé posádky lovil tučňáky.

Zvíře díky rafinovanému triku dopadlo přímo na palubu. „Tučňáci se přesouvali do své kolonie, aby nakrmili svá mláďata. Cestou se však museli vypořádat s tuleněm,“ řekl britskému deníku Daily Mail Patrick Avery, který působí jako zdravotník při expedicích BBC Natural History Unit.

Členové expedice u severního cípu Antarktického poloostrova natáčeli ve spolupráci s televizí BBC dokumentární pořad Modrá planeta II. V destinaci strávili deset týdnů.

„Bylo úžasné sledovat vzrušení, které video vzbudilo. Koneckonců, to je naše mise – vytvářet obsah, který ukazuje divy oceánu a zvířat, která ho obývají. Právě díky tomu můžeme v lidech vzbudit touhu chránit naše oceány,“ vysvětlil deníku.

Čtěte také: Číslo 16 nežije. Zemřel nejstarší pavouk na světě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.