1 PRODEJ ORGÁNŮ

Prodal ledvinu, aby si mohl koupit iPhone. Dnes je mladý Číňan upoutaný na lůžko

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Čínský chlapec, který v roce 2011 prodal na černém trhu svou ledvinu, aby měl peníze na nákup iPhonu a iPadu, je upoutaný na lůžko. Nedlouho poté, co operaci podstoupil, se výrazně zhoršil jeho zdravotní stav, píše deník Daily Mail s odkazem na čínská média.

Chlapec se rozhodl ke kontroverznímu způsobu vydělání peněz v roce 2011, když mu bylo 17 let. Dnes 25letý mladík trpí zdravotními komplikacemi a plně závisí na pomoci členů své rodiny. Jeho zbývající ledvina začala podle čínské CCTV nedlouho po zákroku selhávat a musí podstupovat pravidelně dialýzu.

S prostředníky z černého trhu se chlapec z jedné z nejchudších čínských provincií spojil přes internet. Chtěl si koupit nejnovější produkty společnosti Apple, na něž rodina neměla peníze, údajně proto, aby se předvedl před spolužáky. Za orgán dostal 22 000 čínských jüanů (přes 70 000 Kč), za peníze si ihned nakoupil iPhone 4 a iPad 2. 

K činu se nakonec přiznal své matce, která kontaktovala policii. V roce 2012 došlo k obvinění devíti osob zapojených do případu. Tři prostředníky odsoudil soud k trestům odnětí svobody od tří do pěti let, dvěma lékařům udělil tříletý trest. Rodině chlapce bylo přisouzeno odškodnění téměř 1,5 milionu jüanů (téměř 5 milionů Kč).

Čtěte dále: Čína zvažuje vybudování dalších vojenských základen v zámoří

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.