7 setkání ministrů

FOTOGALERIE: Teambuilding kabinetu. Vláda šla na pivo a Brabec bavil ministry hrou na klavír

, NOVÉ

Témata: , ,

Premiér Andrej Babiš připravil pro vládu neformální setkání na zámku Štiřín a ve velkopopovickém pivovaru, kde si mohli ministři během „teambuildingu“ dát společně pivo. Na zámku své vládní kolegy zase bavil hrou na klavír ministr životního prostředí a místopředseda vlády Richard Brabec. Fotografie z neformálního setkání vlády zaplavily sociální sítě jednotlivých členů kabinetu.

K neformální debatě o možných změnách zákonů i o dalších projektech se v neděli sešli členové vlády ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše (ANO) na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy. Někteří ministři označují setkání za vládní „teambuilding“.

Setkání si pochvalovali i ministři ČSSD. „Na prvním vládním teambuildingu vypadalo vše tak, jak to chodí i jinde ve světě: dress code neformální, dobrá nálada a konverzace o všem možném. Bylo to fajn,“ napsala na Facebook například ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Sám Andrej Babiš chtěl přitom státem vlastněný zámek v roce 2014 prodat kvůli nedostatečnému využití. Záměr prodeje Štiřína už ale podle Babiše není aktuální. Babiš uvedl, že do září 2014 se konaly na Štiříně dvě státní akce ročně a zámek neměl využití. Z toho důvodu navrhoval prodej. Po změně zřizovací listiny, kdy se zámek otevřel všem státním organizacím, průměrný počet akcí vzrostl podle něho na 90 ročně. „Hospodářský výsledek je od té doby kladný, a tak záměr o prodeji zámku již není aktuální,“ uvedl Babiš pro ČTK.

Zámek je zřízen jako státní příspěvková organizace, která spadá pod ministerstvo zahraničí. Organizace podle Babiše zcela naplňuje dva hlavní úkoly, jimiž jsou péče o kulturní památku a služby pro státní sektor. Navíc pro veřejnost ročně pořádá podle premiéra tři desítky kulturních akcí, patří mezi ně koncerty a plesy. „Zámek se stal vyhlášeným kulturním stánkem Středočeského kraje,“ dodal premiér.

O prodeji se mluvilo i v roce 2012, když byl ministrem zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09), a to kvůli úsporným opatřením. Stát tehdy odhadoval cenu Štiřína, který slouží zejména jako hotel a pro konference, na 330 milionů korun. Podle dřívějších informací hodnota areálu zahrnujícího i rybníky, park a golfové hřiště dosahovala až 650 milionů.

Na konci minulého volebního volebního období dolní komory nakonec nebyla úspěšná snaha převést zákonem zřizovatelskou funkci příspěvkové organizace Zámek Štiřín z ministerstva zahraničí na Sněmovnu, byť měla podporu většiny poslanců.

Čtěte také: Nechá se Babiš grilovat europoslanci za střet zájmů? O termínu se jedná i nejedná

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.