1 "Jsem idiot" kaje se turista

VIDEO: Brit a Kanaďanka posprejovali 800 let starou thajskou bránu, hrozí jim až 10 let vězení

, Nové

Témata: , ,

Až deset let vězení hrozí v Thajsku třiadvacetiletému Britovi a stejně staré Kanaďance, které zachytila bezpečnostní kamera, když ve čtvrtek v noci nastříkali graffiti na více jak 800 let starou zeď městské brány ve městě Čiang Mai. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Brit Lee Furlong a Kanaďanka Brittany L. K. Schneider na zeď historické brány Tha Pae nasprejovali nápisy „Scouser Lee“ a „B“. Scouser je slangové označení pro obyvatele Liverpoolu, odkud Furlong pochází. Schneider na zeď podle informací listu Independent napsala iniciálu svého křestního jména. Ve slově scouser udělal Furlong dokonce chybu a nápis musel opravit, je proto špatně čitelný. 

Lee Furlong se do jihovýchodní Asie vydal s kamarády, týden v Thajsku měl být závěrem jejich čtyřtýdenní cesty. Deníku Daily Mail přes telefon sdělil detailu incidentu. „Pil jsem celý den. Dostal jsem nějaké špatné zprávy z domova a šel se ven opít. Byl jsem opravdu velmi, velmi opilý,“ řekl Lee. 

Na záběrech z bezpečnostních kamer je vidět, že oba opilí turisté přišli k bráně kolem čtvrté hodiny ranní. Ve skupině s nimi byly ještě dvě další osoby, které se na zeď nepodepsaly a žádný postih jim tak nehrozí. Furlong i Schneider byli dopadeni hned následující den a šli s policií na místo činu.

Nápad posprejovat zeď byl podle něj Lee Furlonga spontánní. „Uviděl jsem na zemi plechovku a prostě jí zvedl. Popravdě jsem ani neveděl, co dělám. Když jsem se vzbudil, policie už byla u nás. Vzali mě na stanici, já jsem byl v šoku. Hrozně se bojím toho, co se stane teď,“ řekl Furlong. Policie mu podle něj vzala pas, soud ho čeká za dva týdny. 

Do médií poslal i omluvu. „Měl jsem se tu skvěle, zažil jsem tady nejlepší chvíle mého života. Jsem zničený z toho, že jsem udělal něco tak hloupého. Omlouvám se všem Thajcům, které můj čin urazil. Jsem idiot,“ omlouvil se Furlong.

K činu se oba turisté přiznali, nyní jsou v policejní vazbě. Za vandalismus spáchaný na archeologické památce mohou dostat buď maximálně deset let vězení, nebo pokutu do výše milionu bahtů (asi 690.000 korun), případně kombinaci obojího.

Čchíengmaj je čtvrté největší město v Thajsku a turisté tu mohou navštívit mimo jiné i historické hradby, z nichž část pochází ze 13. století.

Čtěte více: Thajsko z ekologických důvodů dočasně uzavře zátoku z filmu Pláž

Thajského mnicha odsoudili na 114 let. Okrádal věřící a zneužil nezletilou

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.