1 VLÁDNÍ KRIZE

Za rezignaci Babiše se svolávají demonstrace. První na Václavské náměstí

, , AKTUALIZUJEME

Témata: , , ,

Svědectví syna premiéra Andreje Babiše o údajném únosu na Krym bude mít dohru i v ulicích. Na Facebooku se svolávají demonstrace, požadující Babišovu demisi. První se má konat ve čtvrtek na Václavském náměstí, na facebookové události demonstrace zájem hlásí téměř 50 tisíc uživatelů, dorazit slíbilo více než osm tisíc. Další demonstrace se koná 17. listopadu na Staroměstském náměstí.

V reakci na nově zjištěné okolnosti v případu Čapí hnízdo týkající se syna premiéra Andreje Babiše svolává aktivistická skupina AUVA demonstraci na Václavské náměstí. O akci se na facebookové události zajímá už téměř 50 tisíc lidí. „Děsivé svědectví Andreje Babiše juniora. Únos Andreje Babiše mladšího na Krym, prohlášení za neschopného vypovídat, uklizení syna našeho premiéra!“ píší organizátoři v popisu události na Facebooku. Skupina AUVA organizovala demonstrace proti Babišovi a vládě už dříve, například proti vzniku vlády s ČSSD.

Další demonstrace v sobotu

Další demonstrace se má konat v sobotu 17. listopadu. koná ji občanská iniciativa Milion chvilek pro demokracii. „Události zašly příliš daleko. Chceme demisi premiéra! V sobotu 17. listopadu od 16:00 na Staroměstském náměstí!“ píšou organizátoři na Facebooku, kde účast slibuje 789 uživatelů sítě a zájem další čtyři tisíce. Protestní pochod má začít na Hradčanském náměstí, povede přes Národní třídu na Staroměstské náměstí. „Pokud nechcete, aby se v naší zemi staly normou mafiánské praktiky, přijďte to dát pořádně najevo,“ píšou dále organizátoři. 

Investigativní novináři Sabina Slonková a Jiří Kubík v pondělním pořadu Zvláštní vyšetřování navštívili syna premiéra Andreje Babiše. Reportéři televize Seznam našli Andreje Babiše ml. ve Švýcarsku, kde má Babiš junior občanství. Novinářům na skrytou kameru řekl, že jeho otec chtěl, aby zmizel kvůli kauze Čapí hnízdo. Potvrdil také, že byl unesen na Krym a tam držen proti své vůli. V ní je premiér Babiš obviněn z dotačního podvodu.

Reportáž vyvolala nebývale ostrou reakci a politickou krizi . I vládní sociální demokraté označili situaci za velmi vážnou a nevyloučili „žádnou alternativu“. O velmi vážné situaci mluví i komunisté, bez nichž by vláda neměla většinu. Všechny opoziční strany na společné tiskové konferenci vyzvaly Babiše k demisi a uvedly, že vyvolají hlasování o nedůvěře, včetně SPD. Ta se ale ve středu přihlásila na místo ČSSD do vlády. Sám Babiš zjištění televize Seznam odmítá.

Čtěte dále: Okamura nabízí, že ve vládě nahradí ČSSD, podpořil by i „vládu odborníků“

Protopopová ve zprávě o zdraví Babiše mladšího nepochybila, říká Národní ústav duševního zdraví

Babiš mluví o vrcholu hyenismu. Kauza je součást scénáře dostat mě z politiky, tvrdí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.