1 Šachový úspěch

Student z Prahy ovládl akademické mistrovství světa v šachu

, Nové

Témata: ,

Do Česka putuje cena akademického mistra světa v šachu. Na 15. ročníku akademického mistrovství světa v brazilském Aracaju jizískal student Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlov Tadeáš Kriebel.

V konečném součtu uhrál 6,5 bodu z devíti partií při ELO performance na úrovni 2650. Pro dvaadvacetiletého studenta z Bohuslavic je to nejlepší výsledek kariéry. Mezi účastníky ze 12 států byli největšími favority Číňan Lu Shanglei a Polák Daniel Sadzikowski, oba ale chybovali v prvních kolech. Náš reprezentant naproti tomu výborně odstartoval a vedení si udržel až do konce.

Podle Kriebela nebyla cesta k vítězství lehká. „Kritická byla poslední dvě kola, kdy jsem těžce přestřelil v předposledním utkání a na poslední partii vyfasoval favorita Sadzikowského, který se prodral do vedoucí skupinky zezdola. Naštěstí se mi podařilo přes noc zchladit hlavu a nervy a v dlouhé manévrovací partii jsem jej nakonec černými figurami udolal, i když se mi na konci trochu třásla ruka,“ shrnul po vítězství akademický mistr světa Kriebel.

Úspěch zaznamenala i bývalá mistryně České republiky v šachu Karolína Olšarová, která v ženském turnaji obsadila 8. místo.

Čtěte více: Skvělý úspěch českých basketbalistů: probojovali se na mistrovství světa

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.