Student z Prahy ovládl akademické mistrovství světa v šachu

Šachový úspěch

Student z Prahy ovládl akademické mistrovství světa v šachuNové 1
Panorama

Do Česka putuje cena akademického mistra světa v šachu. Na 15. ročníku akademického mistrovství světa v brazilském Aracaju jizískal student Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlov Tadeáš Kriebel.

V konečném součtu uhrál 6,5 bodu z devíti partií při ELO performance na úrovni 2650. Pro dvaadvacetiletého studenta z Bohuslavic je to nejlepší výsledek kariéry. Mezi účastníky ze 12 států byli největšími favority Číňan Lu Shanglei a Polák Daniel Sadzikowski, oba ale chybovali v prvních kolech. Náš reprezentant naproti tomu výborně odstartoval a vedení si udržel až do konce.

Podle Kriebela nebyla cesta k vítězství lehká. „Kritická byla poslední dvě kola, kdy jsem těžce přestřelil v předposledním utkání a na poslední partii vyfasoval favorita Sadzikowského, který se prodral do vedoucí skupinky zezdola. Naštěstí se mi podařilo přes noc zchladit hlavu a nervy a v dlouhé manévrovací partii jsem jej nakonec černými figurami udolal, i když se mi na konci trochu třásla ruka,“ shrnul po vítězství akademický mistr světa Kriebel.

Úspěch zaznamenala i bývalá mistryně České republiky v šachu Karolína Olšarová, která v ženském turnaji obsadila 8. místo.

Čtěte více: Skvělý úspěch českých basketbalistů: probojovali se na mistrovství světa