1 Byznys

Při strategické akvizici radila Seven Energy advokátní kancelář Dentons

NOVÉ

Témata: ,

Globální právní firma Dentons poskytla právní poradenství významnému průmyslovému hráči – skupině Sev.en Energy – při uzavření dohody o akvizici 50% podílu v nadnárodní energetické společnosti InterGen N.V. od kanadského penzijního fondu Ontario Teachers’ Pension Plan. K faktickému převzetí akcií dojde během několika měsíců na základě souhlasu příslušných úřadů EU a Austrálie.

Sev.en Energy provozuje dva hnědouhelné doly a čtyři uhelné elektrárenské bloky v České republice, které aktuálně procházejí opravou za 7 miliard korun. Zaměstnává více než 3200 lidí. Hodnota konsolidovaných aktiv skupiny (před akvizicí) je více než 850 milionů EUR. Díky této strategické akvizici Sev.en Energy rozšíří své působení do Velké Británie a Austrálie. InterGen je přední nezávislý výrobce elektřiny, který vlastní a provozuje tři plynové elektrárny s kombinovaným cyklem ve Velké Británii a má podíl ve dvou moderních uhelných elektrárnách v Austrálii. Celková instalovaná kapacita přesahuje 4000 MW. Letos společnost navíc dokončí zdroj s otevřeným plynovým cyklem o výkonu 300 MW a připraveny má i další energetické projekty.

„Jsme velmi hrdí, že jsme měli příležitost radit skupině Sev.en Energy při této akvizici. Uplatnili jsme jak naše špičkové odborné znalosti, tak zkušenosti s přeshraničními projekty. Sev.en Energy v loňském roce zahájila ambiciózní program mezinárodní expanze a je pro nás opravdovým potěšením účastnit se jako právní poradci na dalším rozvoji skupiny,“ řekl Petr Zákoucký z Dentons.

„Velmi jsme ocenili, že nás Dentons provedli celým transakčním procesem. Vysoká kvalita týmu Dentons, jejich odborné znalosti, profesionální přístup, vyjednávací schopnosti a výjimečné zaujetí pro spokojenost klienta na mě udělaly skvělý dojem,“ pochvaloval si spolupráci šéf mezinárodní expanze Sev.en Energy.

Přeshraniční tým Dentons, který na transakci pracoval, vedli partneři Petr Zákoucký (Praha), Charles July (Londýn), Kym Livesley (Sydney) a David Griston (Amsterdam). Významnou podporu při koordinaci poskytli Paul Scott (London), Barbora Obračajová (Praha), Urvashi Seomangal (Sydney) a David Shearer (Amsterdam). Finanční prověrku provedl tým Alvarez & Marsal, který vedl Donatien Chenu s podporou Camille Peyre a dalších členů kanceláří v Paříži a Londýně.

Dentons je největší právní firmou světa a globálním synonymem pro kvalitu a přidanou hodnotu právních služeb. Patří mezi lídry žebříčků elitních právnických firem Acritas Global Elite Brand Index a BTI Client Service 30 Award. 

Čtěte také: Vědci překvapili. Potvrdili v Německu aktivní sopku, jež plní své magmatické komory


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.