12 Nové trendy v architektuře

Na úpatí Vidoule vyrostou desítky nízkoenergetických bytů

NOVÉ

Témata: ,

Přibývá nízkoenergetických bytů. Ve čtvrtek 16. května v pražských Košířích byl položen základní kámen rezidenčního projektu společnosti KKCG Real Estate – top’rezidence POMEZÍ. V první etapě se zde takových nízkoenergetických bytů postaví 90, včetně dvouúrovňových penthousů. Předpokládané dokončení první etapy výstavby je v prvním kvartálu roku 2021. V současné době je z ní prodáno 40 % bytů.

Na základní kámen poklepali spolu s představiteli KKCG Real Estate Petrem Pujmanem, Patrikem Skálou a Ottou Kovalem také zástupci dodavatelů, ředitel Metrostav a ENESA, stejně jako architekt Petr Bouřil.

top´rezidence POMEZÍ navazuje na nízkoenergetické domy v Šáreckém údolí na Praze 6. „Svým rozsahem je POMEZÍ několikanásobně větší, hovoříme o území 3,7 hektarů, na jehož urbanistickém návrhu pracovalo v rámci architektonického workshopu 12 zahraničních i tuzemských architektonických ateliérů. Odborná porota za účasti zástupců MČ Praha 5 vybrala koncept „bydlení v parku“, který bude realizován v několika etapách,“ říká generální ředitel KKCG Real Estate Petr Pujman.

Vítězný koncept „bydlení v parku“ vznikl kompilací práce ateliérů Bogle Architects (UK), sdružení Baumschlager Eberle (AT) / Hnilička architekti (CZ), majo architekti (CZ) a ABM architekti (CZ). 

Všechny byty jsou realizovány v nízkoenergetickém standardu s řízeným větráním s rekuperací tepla a dochlazováním přiváděného vzduchu. Vytápění je zajištěno podlahovými konvektory v koupelnách, doplněnými elektrickými rohožemi, penthousy jsou vytápěny teplovodním podlahovým topením. nechybí dřevěné podlahy a dveře, stejně jako dřevěná okna, zasklená izolačním trojsklem s venkovními žaluziemi. 

Rezidenti budou mít k dispozici portál Chamberlain. Kromě standardní správy bytových domů nabízí služby „hodinového manžela“. Prostřednictvím Chamberlaina si bude možné objednat například úklidový a zahradnický servis, mytí a čištění vozidel, catering a podobně, slibují provozovatelé.

„Dokončení první etapy plánujeme na jaro 2021. Pro výstavbu a realizaci jsme vybrali silné a stabilní dodavatele Metrostav a ENESU, což přináší pro nás i budoucí rezidenty záruku dodržování nastavených harmonogramů v souladu se stavebními postupy,” tvrdí Patrik Skála, technický ředitel KKCG Real Estate. 

Ve druhé etapě, která je momentálně ve fázi povolovacího procesu, se nacházejí byty, vily a řadové rodinné domy.

Čtěte také: Zemřel autor skleněné pyramidy v Louvru. Čínskému architektovi bylo 102 let

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.